Kariera

Diamentowy Grant dla studentki z Weryni

Anna Olech
Dodano: 27.06.2014
13337_3682_mytych
Share
Udostępnij
To kolejny sukces studentki Zamiejscowego Instytutu Biotechnologii Stosowanej i Nauk Podstawowych Uniwersytetu Rzeszowskiego w Weryni. Jennifer Mytych znalazła się wśród zwycięzców trzeciej edycji konkursu „Diamentowy Grant” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla najwybitniejszych studentów polskich uczelni.
 
Jennifer jest jedyną studentką z Rzeszowa wyróżnioną w prestiżowym konkursie, w którym nagradzane są projekty naukowe realizowane przez wybitnych studentów. Zdecydowana większość wśród wyróżnionych to podopieczni Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego, rzeszowskie uczelnie reprezentuje tylko studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego. Młodzi badacze reprezentują trzy obszary nauk: humanistyczne i społeczne, przyrodnicze i medyczne oraz ścisłe i techniczne.
Jennifer Mytych jest studentką I roku studiów magisterskich w Instytucie Biotechnologii Stosowanej i Nauk Podstawowych na kierunku Biotechnologia molekularna. Swój projekt zatytułowany „Poszukiwanie nowych właściwości białka klotho w zwalczaniu zakażeń bakteryjnych” będzie realizować pod opieką naukową wybitnego immunologa profesor Anny Blom z Lund University w Szwecji. Wartość tego projektu to ok. 200 tys. zł. 
 
„Diamentowy Grant” to już kolejne wyróżnienie zdolnej studentki. Przed rokiem została laureatką programu MNiSW „Generacja Przyszłości”. Była też stypendystką Lund University, dzięki czemu mogła kształcić się oraz prowadzić badania w renomowanym zespole naukowym kierowanym przez prof. Annę Blom. Jennifer jest również tegoroczną stypendystką MNiSW oraz wielokrotną stypendystką rektora UR. Jest też współautorką oryginalnej obszernej pracy naukowej dotyczącej badania właściwości biologicznych nanodiamentów.
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy