Kariera

Uczelnie z Podkarpacia w rankingu “Perspektyw”

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 22.05.2014
12508_3229
Share
Udostępnij
Daleko poza podium ogólnopolskiego rankingu „Perspektyw” znalazły się publiczne uczelnie wyższe z Podkarpacia. Politechnika Rzeszowska zajęła 50. miejsce, Uniwersytet Rzeszowski został sklasyfikowany o dwie pozycje niżej. O większym sukcesie może mówić WSIiZ, która w swojej kategorii zajęła 9. miejsce, oraz PWSZ w Krośnie na pozycji 6. PWSWE w Przemyślu na miejscu 9.
Podkarpackie uczelnie nie odnotowały większego skoku w rankingu w stosunku do ubiegłego roku. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania uplasowała się dokładnie na tym samym miejscu co w roku 2013. Politechnika awansowała nieznacznie o jedną pozycję, Uniwersytet Rzeszowski o dwie. 
W Rankingu Szkół Wyższych przygotowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy" oceniono 193 polskie uczelnie, biorąc pod uwagę ich prestiż (20 proc.), siła naukowa (33 proc.), warunki kształcenia (33 proc.), innowacyjność (4 proc.) oraz umiędzynarodowienie (10 proc.).
Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, drugie Uniwersytet Jagielloński, a trzecie – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wyniki rankingu dostępne są w serwisie internetowym www.ranking.perspektywy.pl, a także na łamach Dziennika Gazety Prawnej.
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy