Kariera

Otwarte Spotkanie Toastmasters

Dawid Krent
Dodano: 09.05.2014
12244_1662416_578204268944982_7639122584115493654_n
Share
Udostępnij
Otwarte Spotkanie Toastmasters będzie z pewnością interesujące dla wszystkich, którzy zainteresowani są praktyczną sztuką wystąpień publicznych, usprawnieniem komunikacji i rozwijaniem umiejętności przywódczych. Spotkanie jest zorganizowane dla wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na pytania jak poprawić efektywność swoich wystąpień, jak mówić przekonująco i umiejętnie prowadzić dyskusje oraz jak w przyjaznej atmosferze zdobywać cechy lidera i organizatora, zarządzać czasem i zespołem.
 
Spotkanie odbędzie się 15 maja br. w Rzeszowie o godz. 18:00 w Hotelu Hilton Garden Inn w Millenium Hall. Będzie to demonstracja cotygodniowych spotkań w klubach Toastmasters, które odbywają się na całym świecie, a także od ponad roku w Rzeszowie. 
 
15 maja swoje umiejętności oratorskie podczas krótkich wystąpień zaprezentuje 3 członków rzeszowskich Klubów Toastmasters. Przemówienia te zostaną szczegółowo ocenione m.in. przez poniższych funkcjonariuszy:
 
Gramatyka, który wychwytuje wszystkie błędy językowe (wadliwe konstrukcje, nielogiczne i niepoprawne gramatycznie zdania) oraz ciekawe połączenia wyrazowe używane przez mówców. Gramatyk wybiera również słowo dnia, które powinno być używane jak najczęściej na spotkaniu. Ma to na celu poszerzenie słownictwa wszystkich członków klubu. 
 
Kontrolera płynności zwracającego uwagę na niepożądane w wypowiedzi dźwięki, takie jak: yyy, hmm, um, eee, aaa itp. oraz powtórzenia słów i pauzy niepełniące w wypowiedzi żadnej funkcji. 
 
Kontrolera czasu, który jest odpowiedzialny za skrupulatne mierzenie czasu poszczególnych wystąpień. Każdy element spotkania ma określoną długość, której nie można przekroczyć. Dobry mówca powinien umieć wyrazić swoje myśli w określonych ramach czasowych. 
 
Spotkanie poprowadzi Toastmaster wieczoru. To gospodarz koordynujący przebieg spotkania zgodnie z ustalonym wcześniej planem. To on dba o pozytywną atmosferę, zapowiada kolejne etapy wystąpień.
 
Całe wydarzenie podsumuje Główny oceniający. Ocena ta ma być zachęcająca, motywująca a także ma wskazywać obszary do poprawy. 
 
Polskie kluby Toastmasters powstają jako część międzynarodowej organizacji Toastmasters International. Jest to organizacja non-profit, która uczy przemawiać publicznie i rozwija umiejętności przywódcze poprzez ćwiczenie ich na regularnych spotkaniach. Organizacja powstała w 1924 r. w Kalifornii i zrzesza ponad 280 000 członków w 13 500 klubach w 116 krajach świata.
Misją Klubów Toastmasters jest stworzenie wspierającego i pozytywnego środowiska nauki, w której każdy członek ma możliwość rozwijania umiejętności komunikacji i pracy w grupie, co z kolei sprzyja rozwojowi pewności siebie nie tylko na scenie, ale także w codziennych kontaktach z ludźmi. Członkostwo w Toastmasters pomaga ludziom w osiągnięciu ich pełnego potencjału i realizowaniu swoich celów zawodowych i prywatnych. Poprzez kluby członkowskie, ludzie na całym świecie mogą poprawić swoją komunikację, umiejętności przywódcze i znaleźć odwagę, aby przemawiać publicznie czy też kierować zespołem.
 
Na Podkarpaciu istnieją 2 prężnie działające kluby. Starszy klub Pionier Rzeszów Toastmasters, który spotyka się cyklicznie we środy o godz. 18:00 w Sali Senatu na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz młodszy klub – Inspire Rzeszów Toastmasters, organizujący spotkania we wtorki o godz. 18:00 w sali 23A Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. 
 
Na Otwarte Spotkanie Toastmasters obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia można dokonać za pomocą linku: http://otwartespotkanietm.evenea.pl/. Uczestnictwo jest wolne od opłat. Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniem organizatorzy proszą o jak najwcześniejszą rejestrację.  Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o wcześniejsze przybycie.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy