Kariera

Akademickie Targi Pracy w Rzeszowie

Dagmara Goś
Dodano: 24.03.2014
11493_1975206_646579865378932_1773478667_n
Share
Udostępnij
W środę (26 marca) o godz. 10  rozpoczną się Akademickie Targi Pracy w Rzeszowie, organizowane przez Biuro Karier Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także Dział Informacji, Karier i Promocji Politechniki Rzeszowskiej. Targi odbywać się będą w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia1. Uczestnicy będą mieli możliwość porozmawiania z przyszłymi pracodawcami, a także będą mogli złożyć swoje dokumenty aplikacyjne. 
 
Akademickie Targi Pracy to projekt, który po raz pierwszy został organizowany wspólnie przez dwie największe uczelnie naszego województwa. Wydarzenie to jest skierowane do studentów i absolwentów, którzy aktualnie poszukują zatrudniania. Uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z ofertą ponad 40 firm z naszego regionu, miedzy innymi z branży budowlanej, bankowej, informatycznej, administracyjnej, medycznej oraz ubezpieczeniowej.
Uczestnictwo w targach pracy uważa się dziś za najefektywniejszą formę poszukiwania zatrudnienia, ponieważ firmy, które zostały zaproszone na to wydarzenie aktualnie przeprowadzają rekrutację na określone stanowiska, dodatkowo w większości są to międzynarodowe, duże firmy, które oferują również atrakcyjne, specjalne programy stażowe dla uczestników z mniej niż z trzyletnim doświadczeniem.
Dodatkowo nawiązując bezpośredni kontakt z pracodawcami, można lepiej poznać specyfikę danych firm, a także wymagania na poszczególne stanowiska, co z pewnością pomoże przy konstruowaniu potrzebnych dokumentów aplikacyjnych. 
 
Dodatkowo podczas Akademickich Targów Pracy odbędzie się również cykl szkoleń i warsztatów. 
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy