Kariera

Studenci WSIiZ zwyciężyli ogólnopolski maraton Microsoft!

Artykuł Partnera
Dodano: 09.01.2014
10082_WP_20131213_008
Share
Udostępnij
Studenci WSIiZ zwyciężyli w maratonie programistycznym Microsoft. Pokonali z dużą przewagą najlepsze drużyny informatyczne z 34 uczelni z całej Polski.
 
W 24-godzinnym maratonie programistycznym „Noc żywych deweloperów” organizowanym przez Microsoft Polska zwyciężyli studenci z Rzeszowskiej Grupy.Net WSIiZ, działającej w ramach Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych WSIiZ.
 
– Bardzo cieszę się z sukcesu moich podopiecznych. Wiedziałem, że z konkursu wrócą z dobrym wynikiem, bo skład zespołu nie został wybrany przypadkowo. Studenci, którzy pojechali na maraton, sprawdzili się już wielokrotnie w imprezach o podobnym charakterze. Jednak skala sukcesu przerosła oczekiwania moje i zawodników. Zwycięstwo to efekt systematycznej pracy w ramach inicjatyw organizowanych przez koło naukowe –  podkreśla dr Marek Jaszuk, opiekun Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych Adiunkt w Katedrze Zastosowań Systemów Informatycznych WSIiZ.
 
Wysoki poziom konkursu

Zwycięska drużyna ma międzynarodowy skład studentów: Michał Ręczkowicz, Ivan Mazur, Vadim Melnyk, Grzegorz Wlazło, Bartek Czubak, Krzysztof Rachwał. Jak twierdzą uczestnicy i opiekun koła naukowego, poziom konkursu był w tym roku bardzo wysoki.
 
– Był to najlepiej zorganizowany hackathon w jakim brałem udział. Poziom był bardzo wysoki i do końca nie wiedzieliśmy, czy się uda. W końcu byli to najlepsi informatycy z każdej uczelni, więc tym bardziej cieszy zwycięstwo – mówi Michał Ręczkowicz, członek zwycięskiej ekipy.
 
Uczestnicy przygotowywali aplikacje z różnych kategorii m.in. gra komputerowa, aplikacja świąteczna, freestyle, moje miasto – moja uczelnia. Równocześnie zajmowali się programowaniem większej, całodobowej aplikacji. Oprócz kryterium czasowego, którego przekroczenie wiązało się z utratą punktów, liczyła się przede wszystkim jakość wykonanych programów.
 
Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po pierwszym etapie zajmowali 3 miejsce, jednak w dogrywce udało im się odrobić stratę i ostatecznie zwyciężyć w konkursie, zdobywając znaczną przewagę punktową.
 
Nagrodą jest impreza integracyjna dla koła uczelnianego sponsorowana przez Microsoft Polska, której szczegóły ustalają sami zwycięzcy.
 
Kuźnia młodych talentów
 
– W uczelni działa ponad 30 kół naukowych i organizacji studenckich, w których młodzi ludzie rozwijają swoje zdolności, pasje i zainteresowania. Odpowiednio prowadzeni i motywowani przez wysoko wykwalifikowanych opiekunów, osiągają międzynarodowe i ogólnopolskie sukcesy w wielu dziedzinach, m.in. IT, ekonomii, biznesie, fotografii, sporcie, a nawet śpiewie chóralnym – wymienia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ – Niezmiernie się cieszymy, że WSIiZ jest postrzegana jako kuźnia młodych talentów. Wystarczy choćby wymienić zwycięstwo naszych studentów w międzynarodowym konkursie Marketplace na wirtualny biznes, liczne zwycięstwa uczelnianego chóru i lawinę sukcesów studenckiej firmy informatycznej Mobitouch.
 
Wyniki jakie uzyskały 3 najlepsze drużyny:
1. WSIiZ Rzeszów                 2125pkt
2. Politechnika Opolska      1560pkt
3. Grupa IT Poznań               1540pkt
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy