Kariera

Napisz test i studiuj za darmo w WSIiZ

Artykuł Partnera
Dodano: 27.06.2013
5351_rekrutacja-wsiz
Share
Udostępnij
Złóż podanie do WSIiZ do 5 lipca, by już w tym terminie przystąpić do testu kwalifikującego do „Stypendium od początku studiów”. Z unikatowego systemu może skorzystać już od I semestru nawet około 1000 studentów.
 
"Stypendium od początku studiów" to unikatowy, stworzony przez WSIiZ system motywacyjny, który zapewnia studentom studiów stacjonarnych I stopnia stypendium pokrywające 100% lub 50% czesnego już od pierwszego semestru.
 
– Z kolei, na studiach niestacjonarnych I stopnia, można otrzymać stypendium pokrywające połowę czesnego, pod warunkiem uzyskania 200 pkt. w postępowaniu rekrutacyjnym (20 pkt. w przypadku matury zdawanej wg starych zasad) – mówi Joanna Molter, kierownik Działu Rekrutacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
 
– Najbliższy test kwalifikujący do „Stypendium od początku studiów” odbędzie się 5 lipca, o godz. 11.00, w sali RA250 w budynku głównym WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie. Kolejny i ostatni termin testu organizujemy 5 sierpnia dla kandydatów, którzy złożą podania w Dziale Rekrutacji WSIiZ najpóźniej 31 lipca  – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.
 
Miejsca w systemie przyznawane są na pierwszy semestr studiów. Warunkiem utrzymania stypendium w kolejnych semestrach są: dobre wyniki w nauce i uczestnictwo w różnych formach aktywności studenckiej. Studenci WSIiZ mogą też korzystać z różnego rodzaju stypendiów naukowych i socjalnych.
 
Stypendium o 1000 zł wyższe od czesnego
 
Dzięki rozbudowanemu systemowi stypendialnemu w tym semestrze stypendia pobierało ponad 2000 studentów WSIiZ. Prawie 1000 osób studiowało za darmo, a 850 studentów miało stypendia wyższe od czesnego nawet 500-1000 zł.  Dodatkowo, tym roku akademickim aż 8 studentów WSIiZ otrzymało Stypendia Ministra za wybitne osiągnięcia naukowe. To najlepszy wynik spośród wszystkich niepublicznych uczelni w Polsce.
 
 – Dzięki „Stypendium od początku studiów” mogłem studiować prawie za darmo. Dodatkowo, utrzymanie wysokiej średniej w kolejnych semestrach umożliwiło mi pobieranie stypendiów naukowych. Właśnie dlatego już w trakcie studiów stać mnie było na samodzielne utrzymanie się i drobne przyjemności związane z życiem studenckim – mówi Adrian Sowiński, absolwent studiów I stopnia w WSIiZ.
 
Więcej informacji o stypendiach w WSIiZ przeczytasz w zakładce STUDIUJ ZA DARMO w serwisie: kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/pl/oferta-rekrutacyjna/studiuj-za-darmo
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy