Reklama

Dom

Ciepły montaż okien

Artykuł Partnera
Dodano: 25.05.2018
39257_MED
Share
Udostępnij

Inwestorzy przeznaczając oszczędności swojego życia, chcieliby aby wymarzony dom był ciepły i generował niskie rachunki za ogrzewanie. Sposobem na wyeliminowanie strat cieplnych jest odpowiedni projekt domu, dobra jakość materiałów wybranych do jego budowy i wykończenia.

Bardzo ważnym elementem jest odpowiedni dobór okien energooszczędnych i profesjonalny montaż. Energooszczędne okna dysponują współczynnikiem przenikania ciepła Uw około 1,3 W/(m2.K). Profile zbudowane są z wielu komór, które gwarantują ciepłotę oraz szyby potrójne wypełnione argonem. Jeśli stolarka zostanie zamontowana w sposób tradycyjny, w miejscu styku okna z murem pojawi się mostek cieplny, natomiast prawidłowe osadzenie okna w warstwie ocieplenia eliminuje mostki termiczne i zachowuje parametry okna energooszczędnego. Zazwyczaj inwestorzy wybierają tylko montaż pianką typu PUR, ale od niedawna klient ma skuteczniejszy wybór tzw. montaż wielowarstwowy również zwany ciepłym.

Polega on na tym, że oprócz pianki montażowej PUR stosuje się taśmy paroszczelne zabezpieczające wewnątrz i od zewnątrz spoinę wodoodporną taśmą paroprzepuszczalną. W wyniku tego zabiegu powstają trzy warstwy: paroizolacyjna, która ma uniemożliwić wnikanie wilgoci z domu w piankę, termoizolacyjna i paroszczelna, której zadaniem jest ochrona pianki przed opadami i umożliwienie dyfuzji pary wodnej. W ten sposób mamy oprócz izolacji termicznej również akustyczną. Całość montażu zamykamy tzw. ciepłym parapetem, który to szczelnie oddziela mur od ościeżnicy okna tym samym eliminując kolejny mostek termiczny. Tylko zamontowana w ten sposób stolarka gwarantuje parametry fabryczne okna energooszczędnego i eliminuje mostki termiczne. Zostają tylko drzwi i bramy garażowe, które to zamontowane w sposób prawidłowy wieńczą prawidłowe zamknięcie domu i gwarantują dobry bilans cieplny i niższe koszty utrzymania domu.

Zainteresowanych tematyką prawidłowego montażu stolarki otworowej, jak i doboru samej stolarki do planowanej lub realizowanej inwestycji zapraszamy do kontaktu ze specjalistami firmy P2MAT. Posiadamy pełny asortyment stolarki otworowej w systemach energooszczędnych i doradztwo wraz z profesjonalnymi certyfikowanymi montażystami.

Więcej informacji pod numerami tel. +48 727 607 727+48 785 511 006 

lub biurze firmy przy ul. Geodetów 1a w Rzeszowie,

e-mail: p2mat.res@gmail.com, FB: https://www.facebook.com/p2mat/

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy