Reklama

Biznes

“Szumny początek wiosny”. Program Szumnego z PiS

Aneta Gieroń, PAP
Dodano: 17.03.2024
  • Fot. Archiwum Prawo i Sprawiedliwość Podkarpackie
Fot. Archiwum Prawo i Sprawiedliwość Podkarpackie
Share
Udostępnij

W sobotę w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie, Waldemar Szumny, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa przedstawił swój, którym chce przekonać rzeszowian, by 7 kwietnia w wyborach prezydenckich, zagłosowali właśnie na niego. A to nie będzie łatwe zadanie – od 22 lat, odkąd Andrzej Szlachta przegrał wybory prezydenckie w Rzeszowie, PiS nie może powrócić do Ratusza. 3 lata temu nie udało się to także Ewie Leniart, ówczesnej wojewodzie, a obecnej posłance PiS.

Szefowa podkarpackich struktur PiS zaprezentowała też kandydaturę Waldemara Szumnego na sobotniej konwencji programowej.

Waldemar Szumny, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa. Fot. Archiwum Prawo i Sprawiedliwość Podkarpackie

– Chcemy, by nasze miasto się rozwijało, by pozostało miastem ludzi młodych, a widzimy tylko deklaracje, nawet lekko się cofamy, przybywa dziur w drogach i korków – mówiła Ewa Leniart.  – Jeżeli Szumny wygra nadchodzące wybory na prezydenta stolicy Podkarpacia, Rzeszów będzie miastem nowych możliwości, a nie straconych szans.

Przegląd wszystkich WuZetek wydanych w ostatnich 10 latach w Rzeszowie

Waldemar Szumny potwierdził, że nadchodzące wybory zdecydują, czy Rzeszów wróci na ścieżkę “logicznego rozwoju” i dodał, że jedną z pierwszych jego decyzji będzie przegląd wszystkich wydanych w ostatnich 10 latach tak zwanych WuZetek, czyli decyzji o warunkach zabudowy (WZ). Jego zdaniem pomoże to zapanować nad chaosem architektonicznym, który obecnie jest w Rzeszowie.

– Inwestycje w ludzi i jakość usług są najbardziej opłacalne dla mieszkańców Rzeszowa. W mieście muszą też powstać wysokopłatne miejsca pracy. Rzeszów nie może się kojarzyć z niską płacą – przekonywał kandydat na prezydenta.

Trzy filary w kampanii Szumnego

Swój program na kampanię prezydencką Szumny chce oprzeć na na trzech filarach. Pierwszy to jakość życia. W tym obszarze polityk zapowiedział m.in. wprowadzenie rocznego biletu na komunikację miejską w cenie 365 zł, budowę parkingów park&ride, rozważenie budowy w Rzeszowie tramwaju oraz poprawę sieci dróg rowerowych. Polityk chce też utworzyć centralny park miejski nad Wisłokiem.

Drugim filarem jest partnerski dialog – ten ma przywrócić podmiotowość mieszkańcom miasta.

– Utworzę zielony budżet obywatelski i młodzieżowy budżet obywatelski – obiecał.

Trzeci filar programu kandydata PiS to potencjał pokoleń i środowisk.

– W ramach tego filaru chcę utworzyć stypendia miejskie dla doktorantów. Miasto powinno też zapewnić mieszkania dla młodych naukowców” – wyliczał Szumny.

Koleżeńskie korepetycje w Rzeszowie

Polityk chce również wprowadzić w Rzeszowie tzw. koleżeńskie korepetycje. To akcja, która jest prowadzona w Lublinie i polega na tym, że studenci pomagają uczniom szkół średnich przygotować się do matury.

– Osobiście będę prowadzić korepetycje z matematyki dla uczniów szkół średnich – obiecał Szumny, który z wykształcenia jest matematykiem.

Nie zabrakło też obietnic większych pieniędzy dla seniorów i na inwestycje związane z kulturą.

“Szumny początek wiosny” i tysiące kwiatów do rozdania

– To program zbudowany z pomysłów, marzeń i potrzeb mieszkańców Rzeszowa – stwierdził Waldemar Szumny. A zacznie go “Szumny początek wiosny”. Akcja, podczas której Waldemar Szumny na wszystkich osiedlach Rzeszowa ma zamiar rozdać tysiące kwiatów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy