Reklama

Biznes

Rafał Trzaskowski wspiera w Rzeszowie Konrada Fijołka

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 12.04.2024
Fot. Archiwum KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa
Fot. Archiwum KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa
Share
Udostępnij

Za tydzień druga tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Konrad Fijołek i Waldemar Szumny organizują konferencję za konferencję i robią wszystko, by przekonać do siebie jak najwięcej rzeszowian, którzy 21 kwietnia oddadzą na nich swój głos. W piątek Konrad Fijołek mógł liczyć na wsparcie Rafała Trzaskowskiego, jednego z najpopularniejszych polityków Platformy Obywatelskiej i niedawnego zwycięzcę wyborów prezydenckich w Warszawie.

– Cieszę się, że mogłem przyjechać wesprzeć Konrada Fijołka – mówił Rafał Trzaskowski. – Jak ważna jest współpraca samorządów z rządem w zakresie wykorzystania środków z Krajowego Planu Odbudowy i środków na budowę dróg, my samorządowcy mówimy od dawna. To bardzo ważne, że skończyła się już era populizmu. Teraz walczymy, aby finanse samorządu były uniezależnione od rządu. My, samorządowcy z Unii Metropolii Polskich, w tym prezydent Fijołek i ja, współpracujemy z panem ministrem Domańskim, żeby taki system przygotować.  

Pieniądze z KPO dla samorządów

Trzaskowski zwrócił uwagę, że wreszcie zostały odblokowane olbrzymie pieniądze z Unii Europejskiej, z KPO, ale też z właściwego budżetu UE i one będą służyły inwestycjom w samorządach, także inwestycjom drogowym, które są w Rzeszowie bardzo potrzebne. Tylko samorządowcy z ogromnym doświadczeniem będą wiedzieli, jak te środki wykorzystać, aby miasta mogły dalej się rozwijać.

– Dzisiaj Rzeszów jest stolicą bezpieczeństwa całej Polski, dlatego tak ważne jest, żeby miał doświadczonego gospodarza, gospodarza wypróbowanego, wiarygodnego – przekonywał Trzaskowski.

– Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jesteśmy stolicą bezpieczeństwa, pokazaliśmy światu, jak chronić siebie i innych – potwierdził Konrad Fijołek.

Konrad Fijołek nawiązał też do lokalizacji samej konferencji, czyli terenów, gdzie zaplanowana jest budowa południowej obwodnicy Rzeszowa.

Budowa południowej obwodnicy Rzeszowa

– Jesteśmy w miejscu, gdzie kończy się bardzo ważna droga dla Rzeszowa, ale ona w moim programie na najbliższą kadencję jest zadaniem „numer jeden”. I połączenie tego miejsca przez Wisłok mostem, aż do ul. Jana Pawła II, to jest dzisiaj najpilniejsza dla Rzeszowa inwestycja, żeby rozładować korki – mówił prezydent Rzeszowa.

– Bardzo aktywnie włączę się w pomoc pozyskania środków europejskich, a wiecie Państwo, że potrafię to robić – mówiła Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacka. -Te środki będą mogły pochodzić z Krajowego Planu Odbudowy a KPO zarządza administracja rządowa. Nie samorząd województwa, bo już taka plotka się pojawiła.  

-Konrad Fijołek przygotował też świetny projekt, dotyczący popularyzacji i poprawy bezpieczeństwa dedykowany dla dzieci i młodzieży w szkołach. Rekomendowałam go do ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji jako projekt, na który chcemy pozyskać dofinansowanie – wyliczała wojewoda podkarpacka.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy