Reklama

Biznes

Ostatni raz ukazały się papierowe „Super Nowości”

Aneta Gieroń
Dodano: 27.01.2024
Pierwsza strona piątkowych "Super Nowości"
Pierwsza strona piątkowych "Super Nowości"
Share
Udostępnij

W piątek, 26 stycznia po raz ostatni w wydaniu papierowym ukazały się „Super Nowości” – jeden z najstarszych dzienników w regionie. Po 27 latach obecności na rynku, gazeta będzie wydawana już tylko w wersji online. Serwis internetowy ma pozostać bezpłatny, a o zmianach w weekendowym wydaniu „Super Nowości” poinformowali wydawca i redakcja gazety.

Pierwsze poważne zmiany związane z papierową wersją dziennika nastąpiły w maju 2023 roku. Wówczas „Super Nowości” zrezygnowały z dwóch wydań tygodniowo, pozostawiając papierową gazetę w poniedziałek, środę i piątek. Zmiany w cyklu wydawniczym pociągnęły też zmiany w zatrudnieniu. Wydawca „Super Nowości” pożegnał się z kilkunastoma pracownikami, a dziennikarzom zaproponowano przejście na własne działalności gospodarcze.

Dziennik “Super Nowości” już tylko w Internecie

W pożegnalnym tekście, który ukazał się w piątkowych „Super Nowościach”, wydawca zapowiedziała, że od poniedziałku, 29 stycznia teksty będą publikowane już tylko w sieci. Podkreślił też, że po wprowadzonych w ostatnich miesiącach zmianach “nasza internetowa wersja dziennika rośnie w siłę, a korzysta z niej już 714 tys. osób (dane od lipca 2023 do stycznia 2024). To trzy razy więcej niż pół roku temu! Już dziś mamy więcej Czytelników w sieci niż wydania papierowego”.

Wydawca „Super Nowości” zastrzegł jednocześnie, że nie wyklucza, iż w przyszłości znów będzie można zobaczyć papierowe wydanie gazety – „jeśli będzie taka potrzeba, gdy w kraju znów zacznie dziać się źle lub wymagać będzie tego historyczne wyzwanie”, to możliwe, że treści publikowane będą nie tylko w wersji online, ale też tradycyjnej, papierowej.

Super Nowości to regionalny dziennik informacyjny, ukazujący się od 1997 roku na terenie południowo-wschodniej Polski. Od 2022 roku redaktorem naczelnym gazety jest Łukasz Górnicki. Założycielem i właścicielem „Super Nowości” jest Roman Oraczewski. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy