Reklama

Biznes

Dziennikarze na opłatku z zarządem województwa

Aneta Gieroń
Dodano: 10.01.2024
  • Od lewej: Aleksandra Gorzelak-Nieduży, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego; Aneta Gieroń, red. nacz. VIP Biznes&Styl i BIZNESISTYL.pl; Magdalena Mach, red. nacz. "Gazety Wyborczej" w Rzeszowie. Fot. Tadeusz Poźniak
Od lewej: Aleksandra Gorzelak-Nieduży, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego; Aneta Gieroń, red. nacz. VIP Biznes&Styl i BIZNESISTYL.pl; Magdalena Mach, red. nacz. "Gazety Wyborczej" w Rzeszowie. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Marszałek województwa Władysław Ortyl, wicemarszałkowie: Ewa Draus oraz Piotr Pilch, a także członkowie zarządu: Anna Huk i Stanisław Kruczek, spotkali się w środę z przedstawicielami podkarpackich mediów na świąteczno-noworocznym spotkaniu. Była wspólna modlitwa, kolędowanie oraz noworoczne życzenia i rozmowy. To już doroczna tradycja, którą podtrzymują prezydent Rzeszowa, wojewoda podkarpacki oraz marszałek województwa.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele podkarpackiej prasy, radia, telewizji i portali internetowych przełamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i tradycyjnie, zaśpiewali wspólnie z władzami regionu kolędę, którą zaintonował ks. Jakub Nagi, dyrektor Katolickiego Radia „Via” w Rzeszowie. 

Podkarpaccy dziennikarze na spotkaniu opłatkowym

Marszałek Władysław Ortyl podziękował za dobrą współpracę z mediami w roku 2023, podkreślając, jak ważne są kontakty z dziennikarzami, przekazywanie wiadomości, rzetelne informowanie oraz odpowiedzialność za słowo. 

– To spotkanie jest swego rodzaju „największą konferencją prasową”, jaka zdarza się raz w roku – żartował.

Władysław Ortyl, dodał też, że w 2024 roku zarówno dziennikarze, jak i samorządowcy nie będą narzekali na brak pracy. Już za kilka miesięcy odbędą się wybory samorządowe, w kolejnym terminie wybory do Parlamentu Europejskiego, wiele jest też pracy z wydatkowaniem pieniędzy unijnych w ramach perspektywy 2021-2027.

– Na pewno będzie o czym pisać, czym tę przysłowiową kartkę papieru zapełnić – mówił marszałek województwa. – Tym bardziej życzę dziennikarzom spokoju, wszystkiego najlepszego w rodzinach oraz wszystkiego najlepszego, jeśli chodzi o plany osobiste i zawodowe.

Fot. Tadeusz Poźniak

Ks. Jakub Nagi, mówiąc o pracy dziennikarzy, przypomniał słowa papieża Franciszka z bożonarodzeniowego przesłania towarzyszące błogosławieństwu Urbi et Orbi:  Abyśmy byli głosem dla pozbawionych głosu”.

– Wszędzie tam, gdzie się udajemy z dziennikarską, medialną  posługą, byśmy byli właśnie tym dobrym głosem, głosem prawdziwym i służącym dobru człowieka – dodał ksiądz Nagi. Życzenia złożyli też wszyscy członkowie zarządu województwa podkarpackiego, którzy podkreślili, że zarówno dla samorządowców, polityków, jak i dziennikarzy, będzie to pracowity, wyborczy rok, wymagający dużo sił, wytrwałości i zaangażowania.

Fotografie Tadeusz Poźniak

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy