Reklama

Biznes

Otwarta debata o władzy i panowaniu mediów

Opracowanie Katarzyna Grzebyk
Dodano: 08.04.2016
26249_na-glowna
Share
Udostępnij
Jaką rolę we współczesnej rzeczywistości odgrywają media? Na czym polega ich rzeczywista władza? Czy dziś potrzebni są jeszcze dziennikarze, specjaliści tworzący media? Na te pytania podczas otwartej debaty na WSIiZ-ie będą starali się odpowiedzieć: ks. prof. Józef Kloch, były rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski; prof. Tomasz Goban-Klas, socjolog i medioznawcza, oraz prof. Jerzy Olędzki z Uniwersytetu Kardynała Stanisława Wyszyńskiego.

Celem debaty jest wywołanie publicznej dyskusji dot. roli i znaczenia mediów oraz podjęcie próby odpowiedzi m.in. na pytania: Jak we współczesnej rzeczywistości funkcjonują tradycyjne media? Czy odgrywają jeszcze jakąś rolę? W jakich obszarach media mają największy wpływ na człowieka? Na czym polega ich rzeczywista władza? Czy dziś potrzebni są jeszcze dziennikarze, specjaliści tworzący media? W roli panelistów wystąpią: 
 
  • prof. Tomasz Goban-Klas – polski socjolog, medioznawca, nauczyciel akademicki, profesor nauk humanistycznych, em. profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownik Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, były sekretarz stanu ds. szkolnictwa wyższego w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu oraz członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
     
  • ks. prof. Józef Kloch – doktor habilitowany filozofii, wykładowca w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski (2003-2015). Jest autorem kilkudziesięciu prac z zakresu filozofii nauki i sztucznej inteligencji, zastosowań informatyki i dydaktyki komputerowej.
     
  • prof. Jerzy Olędzki – prof. nauk humanistycznych, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, członek Rady Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego
 
W czasie spotkania odbędzie się dyskusja. Można wziąć w niej czynny udział zadając pytania i dyskutując z panelistami. Pytania można przesyłać na adres bow@wsiz.rzeszow.pl  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy zarejestrować się na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/debata lub potwierdzeić uczestnictwo telefonicznie pod nr tel. 17/86 61 254 bądź 17/86 61 401.
 
Debata odbywa się w ramach obchodów Jubileuszu 20-lecia Wyższej Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.  Wydarzenie rozpocznie się 13 kwietnia 2016 roku, (środa), o godzinie 11.00, w auli im. prof. Jerzego Chłopeckiego, w siedzibie WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy