Reklama

Biznes

W co inwestować w czasach kryzysu? Pomyśl o kryptowalutach

Artykuł sponsorowany
Dodano: 14.01.2022
59147_woman-4702060_1920-tyt
Share
Udostępnij
Krugerrandy to złote monety o wadze 1 uncji, które pobudzają zmysły. Jest też grupa osób, które rozgrzewa myśl o posiadaniu 1 Bitcoina. Co tak fascynuje w kryptowalutach?

Dla jednych to wolność i brak regulacji, centralnych organów i kontroli. Mimo tego istnieją giełdy, a na nich panuje porządek. Czy zdarzają się incydenty? Z pewnością rzadziej niż włamania do banków. Jak myślisz, ile razy skradziono Twoje dane? Na rynku kryptowalut możesz być anonimowy. Czasami informacje o tym, kim jesteś, są wymagane, ale w bardzo podstawowym zakresie. Zajrzyjmy do świata kryptowalut.

Zabawne historie niektórych smucą


Wyobraź sobie, że studiujesz w technologicznej stolicy świata, Dolinie Krzemowej, gdzie zaczynają pojawiać się kryptowaluty. W słuchawkach leci kolejna przeróbka kultowego utworu Scotta McKenzie – San Francisco, a Ty dziarskim krokiem idziesz do pizzerii. Studenci też muszą jeść. Gdy przychodzi do płatności, okazuje się, że nie masz portfela. Jak to u przyszłego inżyniera, umysł podsyła Ci rozwiązanie. Dostałeś o kumpla Bitcoiny, może uda się nimi zapłacić.

Skaczesz z radości. 11 Bitcoinów udało Ci się wymienić za 500 gramów ciasta, sos pomidorowy, trzy rodzaje sera i trochę kurczaka, czyli pizzę. Jedzenie z pewnością będzie smakowało. Kilka lat później przyjdzie zmierzyć się ze smutną prawdą. Życie z pewności wyglądałoby inaczej. 

Na początku istnienia kryptowalut niewielu chciało w nie inwestować. Byli odważni ludzie, którzy przecierali szlaki, jak właściciel pizzy. Wymienił placek za coś, co dzisiaj ma wartość 173.514,14 zł za 1 sztukę. Obecnie 11 Bitcoinów to równowartość 1.908.655,54 zł. Chciałoby się powiedzieć „kto mógł to wiedzieć?”. Pewnie nikt. Nie oznacza to jednak, że inwestycje w niepopularne rozwiązania są złe. Istnieje większe ryzyko, ale premia potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Gdzie inwestować?


Na rynku funkcjonuje wiele różnego rodzaju giełd. Na stronie ForexRev.pl znaleźć można ranking, ocenę, a także komentarze dotyczące konkretnych podmiotów. Najlepiej wybierać platformy najwyżej oceniane. Społeczność czuwa i wszelkie informacje o oszustach (SCAMA-ach) są szybko przekazywane. Dzięki temu dużo łatwiej uniknąć podejrzanych firm.

Ile to kosztuje?


Każda giełda jest instytucją zarobkową. Musisz liczyć się z opłatami i prowizjami. U największych graczy są one marginalne i takich partnerów biznesowych najlepiej szukać. Dzięki temu Twoje zyski będą większe, a potencjalne straty nie będą tak mocno odczuwalne. Czasami, żeby obniżyć opłaty, wystarczy zaopatrzyć się w kryptowalutę danej giełdy i nią „płacić rachunki”. Proste rozwiązanie, które warto wdrożyć.

Bezpieczeństwo!


Fundament, bez którego nie ma sensu podejmować się wyzwania. Naucz się, jak działa rynek, transakcje, kup i sprzedaj daną kryptowalutę, zobacz, jak to wszystko funkcjonuje. Poczytaj o wirtualnych portfelach i ich zabezpieczeniu. Dzięki temu Twoje pieniądze będą dobrze chronione.

Czy warto trzymać dzisiaj oszczędności w banku? Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest znalezienie sposobu na ucieczkę przed inflacją. Wyzwanie jest ambitne, ale kryptowaluty potrafią pozytywnie zaskakiwać. Przekonaj się.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy