Reklama

Biznes

Cashback – Wszystko co musisz wiedzieć

Artykuł sponsorowany
Dodano: 28.12.2021
58734_money-making-g6726a9d71_1280-resizer-750
Share
Udostępnij
Zdarza się, że podczas płacenia zakupy chcemy wypłacić dodatkową gotówkę. Wcześniej wyglądało to tak, że trzeba było szukać na gwałt bankomatu, którego wcale w pobliżu być nie musiało. Technologia w zakresie usług bankowych w ostatnich latach znacznie ruszyła do przodu, więc nie ma co się dziwić, że klienci mają łatwiejszy dostęp do gotówki właśnie dzięki kartom bankowym. Cashback to usługa, która pozwala na wypłacanie pieniędzy w sklepach bez żadnych przeciwskazań. Przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący tego, co trzeba o nim wiedzieć. Aby się przekonać, zachęcamy do jego przeczytania.

Cashback jest usługą darmową

Często pojawiają się pytania typu "czy cashback jest darmowy?". Pomimo ograniczeń, które posiada (wspomnimy o tym później), to jednak jest to usługa za którą klient nie ponosi żadnych opłat – ani tych z tytułu prowadzenia konta, ani w trakcie jego realizacji. W Polsce nie jest to jeszcze aż tak bardzo popularna obsługa jak na Zachodzie, gdzie już od wielu lat bankowość elektroniczna jest stopniowo rozwijana. W naszym kraju jednak przez wiele lat utarło się twierdzenie, że trzeba odkładać do skarpety, a tą skarpetą niekoniecznie było konto bankowe. Dziś wiele się zmieniło i nawet starsze osoby płacą kartą, gdyż jest to wygodniejsze. Właśnie taki stan rzeczy umożliwia skorzystanie z opcji cashback.
 
Jak już się zapewne domyśliliście, posiadanie karty bankowej jest warunkiem sine qua non, aby skorzystać z tej usług. Jak działa cashback? Otóż bardzo łatwo. Zanim dokonamy zakupów, wystarczy poinformować osobę pracującą na kasie, że chcemy z niego skorzystać. Nic nie zapłacimy z taką możliwość, chociaż też trzeba powiedzieć, że liczba miejsc, w których jest on dostępny, jest mocno ograniczony i czasem trzeba się sporo nagłowić, żeby znaleźć taki sklep. O ile wielkie sklepy oraz markety umożliwiają taką opcję, to już jednak bardzo trudno będzie o to w zwykłym, osiedlowym sklepiku. 

Jak wygląda cashback w praktyce?

Nie jest to zbytnio skomplikowana usługa. Jak już powiedzieliśmy, wystarczy poinformować w sklepie, w kiosku czy na stacji pracownika o tym, że chcemy skorzystać z cashbacku. Musimy oczywiście poinformować jaką kwotę chcemy wypłacić – czy będzie to 50 zł czy też 100. Ogromnym plusem jest to, że nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wypłaty. Może być to nawet kwota typu 19,59 zł. Dowiedz się gdzie można skorzystać z cashback.
 
Sam proces dokonywania wypłaty z naszej karty również nie jest niczym skomplikowanym, ponieważ wsadzamy kartę do terminala bądź ją przykładamy, wpisujemy PIN i zatwierdzamy. Po jej zakończeniu otrzymujemy paragon, który jest potwierdzeniem dokonania usługi cashbacku z naszego konta. Trzeba jednak wspomnieć o podstawowej rzeczy, a mianowicie, że cashback ma swoje ograniczenia. Nie działa to tak samo jak na zasadzie bankomatu, z którego możemy wypłacić dużą ilość gotówki. To, jak działa cashback jest porównywalne do bankomatu, ale nie jest tym samym. Główna różnica polega na maksymalnej kwocie do wypłaty. W przypadku kart Visa można wypłacić do 300 zł, natomiast posiadacze MasterCard mogą zrealizować taką transakcję nawet do 500 zł.
 
Obstawianie zakładów bukmacherskich może prowadzić do hazardu. Pamiętaj – hazard uzależnia! Nie może być on sposobem na życie. W Polsce korzystanie z nielegalnych bukmacherów jest zabronione, grać można tylko z tymi operatorami, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy