Reklama

Biznes

Czym kierować się przy wyborze szablonu CV?

Materiał Partnera
Dodano: 08.11.2021
57510_biznesistyl.pl-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Wiele osób poszukujących pracy zastanawia się jak zwiększyć swoje szanse na zdobycie upragnionego stanowiska. Na początku procesu rekrutacji najłatwiej przyciągnąć uwagę dobrze przygotowanym CV, które wyróżnia się pośród tych nadesłanych przez konkurentów. By wyróżnić nasze CV, warto wykorzystać dobrze dobrany szablon. Czym kierować się podczas jego wyboru?

Kolory? Oczywiście, ale z umiarem

Kolory na CV to dobry sposób, żeby wyróżnić się pośród innych, często białych CV. Trzeba jednak dobierać je z umiarem. CV szablon powinien mieć maksymalnie 2 kolory, które powinny do tego być raczej niezbyt intensywne. Kolorowe, wręcz tęczowe i intensywne kolory na CV mogą sprawić, że dokument będzie wyglądał niepoważnie i skreśli nas na samym początku. 

Mówiąc o kolorach, warto też wspomnieć o tle. Tło o delikatnym, atrakcyjnym kolorem wygląda bardzo atrakcyjnie zarówno w przypadku CV papierowego, jak i elektronicznego. Nie każdy pracodawca jednak jest fanem takiego podejścia. Niektórzy pracodawcy mogą uznać nawet, że wydrukowane CV z kolorowym tłem oznacza brak poszanowania dla posiadanych zasobów. Warto więc postawić na naturalne, białe tło, które jest eleganckie, a dodatkowo dobrze kontrastuje z czarnym tekstem. Jeśli zaś wysyłamy nasze podanie wyłącznie cyfrowo, kolorowe tło może być bardzo atrakcyjne. By dobrze dobrać kolory, warto skorzystać z kreatorów CV takich jak BananaCV, które pozwolą dobrać kolory tak, żeby dokument był schludny i łatwy w czytaniu.

Czytelne rozłożenie sekcji 

Nasze CV powinno być przejrzyste i łatwe do rozczytania nawet w przeglądaniu. Bardzo pomocy w tym aspekcie będzie odpowiedni sposób rozmieszenia segmentów CV takich jak doświadczenie, umiejętności, historia wcześniejszych miejsc pracy. Informacje te nie powinny być zbite ze sobą, ponieważ wtedy ciężko przeglądać CV i staje się ono nieatrakcyjne. Należy jednak uważać, żeby nie rozciągnąć za bardzo. CV powinno mieć maksymalnie dwie strony lub, gdy nie mamy dużego doświadczenia zawodowego, maksymalnie jedną kartkę A4.

Czytelna czcionka to podstawa

Wiele osób uważa, że ekstrawagancka czcionka odróżni nasze podanie od innych i przyciągnie uwagę. Prawda jest jednak inna. Bardzo fikuśne czcionki potrafią być czasami bardzo trudne do przeczytania. Oczywiście, są ładne, ale jeśli rekruter nie jest w stanie w szybki sposób przeanalizować dokumentu, to bardzo często odkłada go na bok. Nie musimy jednak decydować się na najpopularniejsze i oklepane czcionki. Dobrej jakości kreatory CV pozwalają na wybranie jednej z wielu różnych czcionek, które są atrakcyjne dla oka, ale ich czytanie nie sprawia żadnych problemów.

Odpowiednio dobrany szablon CV sprawi, że nasze podanie wyróżni się pośród wszystkich innych, które zostały wysłane przez naszych konkurentów. Warto więc wykorzystać do jego stworzenia specjalne kreatory CV takie jak BananaCV, które pozwolą nam na stworzenie atrakcyjnego dokumentu, który zaciekawi rekrutujące osoby. Na koniec nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wam powodzenia w szukaniu pracy!  
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy