Reklama

Biznes

Bitcoin coraz bliżej ATH. Szokująca strategia firmy BlackRock wzywa do alokacji 28% w Bitcoin

Źródło: u.today / opracowanie AC
Dodano: 28.02.2024
BITCOIN BLACKROCK
BITCOIN BLACKROCK
Share
Udostępnij

Bitcoin zaledwie w ciągu ostatniego miesiąca zyskuje ponad 42% wartości przebijając granicę 60 tys. USD. Uruchomienie w Stanach Zjednoczonych funduszy ETF opartych na pierwszej kryptowalucie okazało się dużo większym katalizatorem ceny, niż ktokolwiek mógł sobie wymarzyć.

Przeciwny do niedawna Bitcoinowi największy na świecie fundusz BlackRock od uruchomienia BITCOIN ETF stał się jednym z największych jego nabywców. Dzienne wolumeny obrotu uczyniły z funduszy ETF BITCOIN jednymi z największych w ostatniej dekadzie.

Blackrock, największy na świecie podmiot zarządzający aktywami, rzekomo zalecił odważną alokację 28% na Bitcoin w portfelach inwestorów. 

Według informacji udostępnionych przez inwestora Freda Kruegera na platformie mediów społecznościowych X, liczba ta pojawiła się podczas niedawnego wydarzenia dla klientów prywatnych zorganizowanego przez firmę Blackrock, które skupiało się na promowaniu ich funduszu ETF Bitcoin.

Nieoczekiwane zainteresowanie wymusza odważną strategię

Podczas prywatnego wydarzenia dyrektorzy BlackRock wyrazili zaskoczenie dużym zainteresowaniem Bitcoinem ze strony niespodziewanych firm.  To zainteresowanie zróżnicowanej grupy inwestorów instytucjonalnych i firm sygnalizuje potencjalną zmianę w podejściu tradycyjnego sektora finansowego do kryptowalut. 

Powiązany Bitcoinowe fundusze ETF są świadkami gwałtownego napływu 520 milionów dolarów, podczas gdy BlackRock bije rekordy Prezentacja przeprowadzona podczas wydarzenia przez analityka ilościowego przedstawiła, w jaki sposób można zracjonalizować wycenę i modelowanie Bitcoina w ramach portfela, szczególnie w przypadku bardziej konserwatywnych inwestorów instytucjonalnych.  Sugestia, że ​​alokację 28% na Bitcoin można uznać za rozsądną, stała się od tego czasu tematem dyskusji wśród znawców branży. Sceptycyzm spotyka się z propozycją alokacji na poziomie 28%.

Pomimo entuzjazmu, jaki wywołało wydarzenie, część ekspertów branżowych kwestionuje wykonalność tak wysokiego przydziału Bitcoinowi.

Krytycy tacy jak Eric Balchunas wyrazili obawy co do zasadności twierdzeń, wskazując, że nawet po rozważeniu zaangażowania Blackrock w ich fundusz ETF Bitcoin sugerowany odsetek wydaje się zbyt wysoki.  W odpowiedzi Steven Lubka, dyrektor zarządzający w Swan, wyjaśnił, że zalecenie to nie stanowi aktywnej strategii w odniesieniu do funduszy Blackrock, ale raczej teoretyczną sugestię wyrażoną w ujęciu ilościowym, uznaną za „nie nieuzasadnioną”. Lubka odwołał się także do recenzowanej pracy opublikowanej przez Blackrock, w której argumentowano za matematyczną optymalnością wysokiej alokacji Bitcoinów. To może uwiarygodnić tę zaskakującą liczbę.

Artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Inwestując w kryptowaluty należy mieć na uwadze duże ryzyko towarzyszące instrumentom finansowym, jakimi są kryptowaluty.

Czytaj także: Bitcoin w ciągu doby zyskuje blisko 12% osiągając poziom 35 280 USD! BlackRock skupuje BTC?

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy