Reklama

Biznes

Karta Miejska od 8 lipca także w Rzeszowie!

Anna Matusz-Gap
Dodano: 03.07.2015
20850_karta
Share
Udostępnij
Od 8 lipca mieszkańcy Rzeszowa będą mogli poruszać się po mieście, używając  elektronicznego biletu, czyli tak zwanej Karty Miejskiej. System wchodzi w życie z małym opóźnieniem, lecz ma być ułatwieniem dla mieszkańców poruszających się po mieście za pomocą komunikacji miejskiej oraz centrum informacji dla Rzeszowskiego Transportu Miejskiego
 
Jednym z pięciu systemów Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego jest Elektroniczny Pobór Opłat, tak zwany E-bilet. Jest to forma elektronicznej zapłaty za przejazd autobusami komunikacji miejskiej. Spersonalizowana (imienna) Rzeszowska Karta Miejska jest nośnikiem elektronicznego biletu okresowego wraz z zapisanymi danymi osobowymi jej właściciela i informacjami o przysługujących mu ulgach, w tym o uprawnieniach do przejazdów bezpłatnych. Właściciel Karty ma możliwość zarządzania swoim e-biletem (np. może kupić bilet okresowy na kolejny okres ważności), niezależnie od dnia i godziny.

Kartę Miejską będzie można wyrobić we wszystkich punktach obsługi pasażera ZTM: przy ul. Grottgera, Targowej, Lisa-Kuli i Trembeckiego oraz w centrach handlowych Nowy Świat i Plaza. Natomiast doładować będzie je można przez Internet, w biletomatach znajdujących się w autobusach i na przystankach autobusowych oraz w każdym oddziale ZTM.
 
Na początek miasto przygotowało 50 tysięcy kart. Pierwszy bilet będzie bezpłatny, jednak w przypadku zgubienia biletu, duplikat będzie wydawany za opłatą. Aby wyrobić Kartę Miejską trzeba złożyć wniosek o jej wydanie, za pośrednictwem strony internetowej bilet.erzeszow.pl lub w Punkcie Obsługi Podróżnego. Do wypełnionego wniosku należy dołączyć aktualne zdjęcie, w przypadku jego braku, zostanie ono zrobione na miejscu. Po złożeniu dokumentów, karta zostanie wydana „od ręki”.
 
Od września planowane jest wprowadzenie tak zwanej „Skarbonki”. Dzięki niej możliwe będzie kupno biletów np. jednoprzejazdowych, za wpłaconą wcześniej na kartę gotówkę, zamienioną na punkty, dzięki którym możliwy będzie zakup biletu w biletomatach. W planach miasto ma także poszerzenie funkcjonowania Rzeszowskiej Karty Miejskiej m.in. o możliwość płacenia nimi za wejście do muzeum, na basen czy parkowanie w płatnej strefie w centrum Rzeszowa.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy