Reklama

Dom

Nie masz czasu, żeby zajmować się mieszkaniem na wynajem? Jest rozwiązanie!

Artykuł sponsorowany
Dodano: 06.12.2023
Niezłe Lokum
Niezłe Lokum
Share
Udostępnij

Długoterminowy wynajem mieszkania to sposób na stały, regularny zysk. Ale jednocześnie wiele obowiązków. Trzeba przygotować mieszkanie, szukać chętnych, być w kontakcie z lokatorami. Czy jest sposób, żeby obsługa wynajmu nie zabierała masę czasu? Tak. Właściciel może skorzystać z usług firmy, która wyręczy go w zarządzaniu najmem.

Na czym polega usługa zarządzania najmem?

Usługi zarządzania najmem to propozycja dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą (lub nie chcą) samodzielnie zajmować się wynajmowanym mieszkaniem.

„Zdarza się na przykład, że właściciel mieszkania przebywa za granicą albo często podróżuje i nie jest w stanie zajmować się mieszkaniem. W takich przypadkach opiekujemy się wynajmem w jego imieniu. Właściciel swoje zaangażowanie ogranicza do absolutnego minimum, a co miesiąc wpływa na jego konto uzgodniona kwota za wynajem” – tłumaczy Monika Loryńska, współwłaścicielka firmy Niezłe Lokum

Jakie korzyści daje współpraca z firmą zarządzającą najmem?

Oszczędność czasu to nie jedyna korzyść, jaką daje oddelegowanie wynajmu firmie. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Szukanie najemców

Firma zarządzająca najmem weźmie na siebie obowiązki związane z organizacją wynajmu. Właściciel nie musi sam odbierać telefonów od zainteresowanych czy organizować spotkań, żeby zaprezentować lokal. Specjaliści zdejmą z głowy właściciela także cały marketing związany z wynajmem – sesję zdjęciową mieszkania, redakcję ogłoszenia i jego publikację w sieci. 

„Najemcy mają teraz wysokie wymagania. Dlatego przed wynajmem sprzątamy mieszkanie, dodajemy trochę przytulnych przedmiotów czy naprawiamy drobne usterki. Niekiedy sugerujemy też właścicielom odmalowanie mieszkania bądź wymianę niektórych mebli. Takie odświeżone mieszkania wynajmują się błyskawicznie. Ale zakres takich prac zawsze ustalamy z właścicielem” – wyjaśnia Justyna Bazylko, współwłaścicielka firmy Niezłe Lokum.

Sprawne formalności

Wiele osób wstrzymuje się z wynajmem mieszkania ze względu na formalności. Jednak firma zarządzająca wynajmem sporządzi umowę, która jest zweryfikowana przez prawników i zabezpieczy interesy obydwu stron – i właściciela, i najmującego. Firma może także podpisać umowę w imieniu właściciela, jeśli brakuje mu czasu lub nie ma go na miejscu.  Firma może także reprezentować właściciela w sprawach lokalowych w spółdzielni, u dostawcy prądu czy gazu lub u notariusza przy zawieraniu umowy najmu okazjonalnego.  

Bezpieczny wynajem

Przed podpisaniem umowy firma zarządzająca najmem może zaoferować dodatkową weryfikację najemcy, żeby sprawdzić jego tożsamość i wypłacalność. Dzięki temu właściciel mieszkania ma pewność, że nie będzie problemów podczas wynajmu.

„Dbamy, żeby właściciel mieszkania czuł się bezpieczny, wynajmując mieszkanie. Dlatego lokatorom proponujemy także specjalne OC najemcy, które zabezpiecza przed ewentualnymi szkodami w najmowanym mieszkaniu, np. zalaniem” – dodaje Monika Loryńska.

Opieka nad mieszkaniem

Powierzenie wynajmu specjalistycznej firmie to także sposób na utrzymanie lokalu w świetnym stanie. Firma reaguje na usterki czy awarie zgłaszane przez najemcę. Właściciel mieszkania nie musi się więc przejmować cieknącym kranem, zepsutą pralką czy kafelkiem, który akurat odpadł w łazience. Firma zareaguje także, gdy między lokatorami wynajmującymi wspólnie mieszkanie pojawi się jakiś spór związany z najmem mieszkania.

„My zawsze zostawiamy kontakt do siebie sąsiadom mieszkania, jakim zarządzamy. Jeśli sąsiedzi zauważą, że coś się dzieje, mogą do nas zadzwonić nawet w środku nocy. A właściciel mieszkania ma spokój” – podkreśla Monika Loryńska.

Regularne płatności

A co w przypadku, gdy lokator nie reguluje w terminie płatności? Właściciel korzystający z usług firmy zarządzającej wynajmem także nie musi się tym przejmować. Firma zarządzająca monitoruje opłacanie czynszu oraz opłaty za wynajem, a w razie potrzeby zajmie się miękką windykacją.

„Korzystamy ze specjalnego systemu do obsługi najmu i na bieżąco widzimy, jak najemca reguluje opłaty. Za opóźnienie automatycznie doliczana jest kara. To motywuje lokatorów, żeby płacić w terminie” – podkreśla Justyna Bazylko.

Ciekawym rozwiązaniem jest także opcja długoterminowego wynajmu, który zapewnia właścicielowi mieszkania stały zysk, np. przez 2 czy 3 lata. Firma zarządzająca najmem płaci właścicielowi co miesiąc uzgodnioną stawkę, nawet gdy mieszkanie nie jest chwilowo wynajmowane.

Zarządzanie wynajmem przez firmę – czy to się opłaca?

Współpraca z firmą zarządzającą najmem to także szansa, żeby wynająć mieszkanie w korzystnej cenie. Specjalistyczna firma orientuje się, jaka jest rynkowa wartość mieszkań i potrafi wynegocjować z chętnymi odpowiednią stawkę. Wie także, co zrobić, żeby zwiększyć dochód z najmu.

„Niedawno zajmowaliśmy się mieszkaniem, które właściciel wynajmował za około 1600 złotych, z czego po opłaceniu czynszu pozostawało mu 900 zł. Odświeżyliśmy wygląd mieszkania i zasugerowaliśmy właścicielom, by wynająć nie całe mieszkanie, ale osobne pokoje. Właściciel otrzymuje teraz łącznie 2700 złotych, z czego po odjęciu kosztów zostaje mu ok. 1900 złotych. Inna nasza klientka chciała wynająć piękne mieszkanie za 2.000 zł miesięcznie. My zobaczyliśmy w nim większy potencjał i stwierdziliśmy, że spróbujemy wystawić ogłoszenie za 2.600. Ostatecznie wynajęło się za 2.500” – opowiada Monika Loryńska.

Czy warto skorzystać z usług firmy zarządzającej najmem? Jeśli chcesz wynająć mieszkanie bezpiecznie i w korzystnej cenie, a na dodatek nie przejmować się obsługą najmu, na pewno warto zainwestować w taką współpracę.

Więcej informacji na stronie:  https://www.niezlelokum.pl/

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy