Reklama

Biznes

Jerzy Borcz nowym przewodniczącym sejmiku

Aneta Gieroń
Dodano: 06.05.2024
Jerzy Borcz. Fot. Archiwum Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego
Jerzy Borcz. Fot. Archiwum Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego
Share
Udostępnij

Jerzy Borcz z PiS został nowym przewodniczącym podkarpackiego sejmiku wojewódzkiego. W poprzedniej kadencji również był przewodniczącym. Za jego kandydaturą głosowało  23 radnych, 7 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Wiceprzewodniczącymi sejmiku zostali: Joanna Bril, Renata Knap i Czesław Łączak. Wszyscy z Prawa i Sprawiedliwości.

Jerzy Borcz ma 69 lat. Jest absolwentem matematyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. W przeszłości był pracownikiem uczelni oraz nauczycielem matematyki w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie.

Od Konfederacji, przez AWS, PO do PiS

Należał do Konfederacji Polski Niepodległej, a następnie do KPN-OP. Z listy KPN bezskutecznie kandydował do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 1993. Od 1997 do 2001 był senatorem wybranym z listy AWS. Z listy Platformy Obywatelskiej w 2005, 2007 i 2011 bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych oraz w 2009 w wyborach europejskich. 

W 2014 r. przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości, w tym samym roku został ponownie wybrany do sejmiku podkarpackiego.

Były dyrektor  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie

 W 2017 roku po przekształceniach organizacyjnych, został dyrektorem rzeszowskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, instytucji, która powstała z połączenia Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych. Kierował nim do 2024 roku. Z funkcji dyrektora został odwołany w lutym tego roku, po tym, jak większość w Sejmie uzyskała koalicja 15 października.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy