Reklama

Biznes

Jasionka. Jarosińska-Jedynak wiceprezesem lotniska

Aneta Gieroń
Dodano: 02.02.2024
Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Fot. Archiwum Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka
Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Fot. Archiwum Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka
Share
Udostępnij

Małgorzata Jarosińska-Jedynak od 1 lutego pełni funkcję wiceprezesa Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka – poinformował w piątek Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy spółki lotniskowej.  Pod koniec ubiegłego roku Jarosińska-Jedynak była ministrem funduszy i polityki regionalnej w trzecim, dwutygodniowym gabinecie Mateusza Morawieckiego. Startowała też w październikowych wyborach do Sejmu z przemysko-krośnieńskiej listy Prawa i Sprawiedliwości. Bez powodzenia – zdobyła tylko 2,5 tysiąca głosów.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak ma 45 lat i pochodzi z Rzeszowa. Przed laty pracę zaczynała w Urzędzie Miasta i Gminy Tyczyn, a później przez 10 lat w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Przeszła w nim wszystkie szczeble kariery od inspektora do dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości.

Absolwentka inżynierii środowiska oraz studiów podyplomowych z bezpieczeństwa i higieny pracy Politechniki Rzeszowskiej.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

Od 2018 roku była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Rok później została nominowana na stanowisko ministra funduszy i polityki regionalnej, wchodząc w skład rządu, a w 2020 roku: na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie – w randze ministra – pracowała jeszcze pod koniec ubiegłego roku.

Jest specjalistką w zakresie pozyskiwania środków europejskich oraz realizacji projektów inwestycyjnych.

Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Od 1 lutego zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka tworzą: prezes Adam Hamryszczak oraz wiceprezesi: Małgorzata Jarosińska-Jedynak i Bartosz Górski. Do listopada ubiegłego roku wiceprezesem lotniska w Jasionce był Michał Tabisz, który pożegnał się z lotniskiem i został prezesem Podkarpackiego Centrum Innowacji. Jeżeli pensja nowej wiceprezes lotniska w Jasionce będzie zbliżona do zarobków byłego wiceprezesa Tabisza, to przez rok ma szanse zarobić prawie 370 tys. zł.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy