Biznes

Najbardziej Wpływowi Podkarpacia 2015. Wszystkie nominacje

Aneta Gieroń
Dodano: 06.10.2015
22336_img_1677
Share
Udostępnij
W październiku już po raz czwarty wręczymy wyróżnienia dla Najbardziej Wpływowych Podkarpacia. Wielka Gala VIP-a połączona z wręczeniem statuetek autorstwa znakomitego rzeźbiarza Macieja Syrka oraz recitalem Stanisława Sojki, odbędzie się 24 października 2015 r. w Filharmonii Podkarpackiej. Nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach: VIP Polityka 2015, VIP Biznes 2015, VIP Kultura 2015 oraz VIP Odkrycie Roku 2015. W październikowym  wydaniu magazynu VIP prezentujemy wszystkie osoby nominowane w konkursie w poszczególnych kategoriach, z wyjątkiem Odkrycia Roku, które ma być największą niespodzianką w rankingu naszego magazynu. Zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie głosów blisko 200 osób, przedstawicieli życia publicznego: polityków, samorządowców, przedstawicieli wolnych zawodów, przedsiębiorców, artystów, szefów instytucji. 
 
Swój bardzo ważny udział w głosowaniu będzie też miała Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą: prof. Marek Koziorowski, dziekan Zamiejscowego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego w Weryni, dr Krzysztof Kaszuba, ekonomista; Jerzy Borcz, adwokat z Rzeszowa; Henryk Pietrzak, prezes Radia Rzeszów; Aneta Gieroń i Inga Safader-Powroźnik, wydawcy magazynu VIP Biznes&Styl; Krystyna Lenkowska, anglistka i poetka; dr Wergiliusz Gołąbek, prorektor ds. rozwoju i współpracy WSIiZ w Rzeszowie; Barbara Kuźniar-Jabłczyńska, dyrektorka ds. Funduszy Europejskich w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim; Lucyna Mizera, dyrektorka Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.
 
POLITYKA
 
Krystyna Skowrońska, posłanka PO, była prezes Banku Spółdzielczego w Przecławiu. W Sejmie nieprzerwanie od 2001 r., przewodnicząca sejmowej komisji finansów publicznych.
 
Tomasz Poręba, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego. Zanim został eurodeputowanym, przez kilka lat pracował w Brukseli jako urzędnik. Wiceprzewodniczący rzeszowskiego PiS. 
 
Elżbieta Łukacijewska, posłanka PO do Parlamentu Europejskiego. Przez 6 lat (2004-2010) była przewodniczącą, a następnie wiceprzewodniczącą Regionu Podkarpackiego PO.
 
Marek Kuchciński, poseł PiS od 2001 roku. W latach 1999?2001 zajmował stanowisko wicewojewody podkarpackiego. Od  2011 roku wicemarszałek Sejmu.
 
Zdzisław Gawlik, prawnik, cywilista, nauczyciel akademicki, od 2007 do 2012 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, a od 2013 sekretarz stanu w tym resorcie.
 
Wojciech Buczak, wieloletni przewodniczący zarządu Regionu Rzeszów NSZZ "Solidarność", były przewodniczący sejmiku podkarpackiego, od 2014 r. wicemarszałek województwa.
 
Jan Tomaka, przewodniczący Regionu Podkarpackiego PO, w przeszłości wicewojewoda rzeszowski i wicemarszałek województwa. W latach 2001 – 2011 poseł na sejm.
 
Piotr Przytocki, prezydent Krosna od 2002 roku. Wybory w 2006 r. i w 2010 r. wygrywał z ponad 70-proc. poparciem wyborców. 
 
Stanisław Ożóg, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego. W latach 1992-1998 burmistrz Sokołowa Młp., od 1999 r. do 2005 r. starosta rzeszowski oraz poseł na sejm w kolejnych latach.
 
Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. W latach 2006-2014 przez dwie kadencje był radnym miejskim w Stalowej Woli.
 
 
BIZNES
 
Adam i Jerzy Krzanowscy, założyciele i współwłaściciele firmy  Grupa Nowy Styl. Trzeciego co do wielkości europejskiego producenta krzeseł i mebli biurowych. Obroty firmy sięgają kwoty 300 mln euro rocznie.
 
 Marta Półtorak, prezes i współwłaścicielka Marma Polskie Folie, firmy zajmującej 82. miejsce na świecie w branży tworzyw sztucznych. Współwłaścicielka Galerii Millenium Hall.
 
Bartosz Skwarczek i Dawid Rożek, współzałożyciele G2A.COM, międzynarodowej firmy działającej w branży gier komputerowych oraz innych produktów cyfrowych, która w Rzeszowie zatrudnia ponad 300 osób.
 
Piotr Mikrut, prezes Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA, firmy będącej jednym z największych producentów farb i lakierów w Polsce. Produkty Śnieżki są sprzedawane w Europie Środkowowschodniej, a firma zatrudnia ponad 500 osób.
 
Wiesław Grzyb, przedsiębiorca z Dębicy, założyciel i prezes Arkus&Romet Group, rowerowego imperium, którego roczne obroty sięgają 200 mln zł. 
 
Stanisław Jedliński, prezes Olimp Laboratories, firmy istniejącej od 25 lat i produkującej suplementy diety oraz witaminy, obecnej na wielu rynkach europejskich.  
 
Leszek Waliszewski, prezes FA Krosno. Absolwent Politechniki Gdańskiej, były dyrektor Delphi Automotive Systems Poland i Delphi na Europę Północną, od 2006 r. współwłaściciel Fabryki Amortyzatorów w Krośnie.
 
Krzysztof Tokarz, założyciel firmy SPECJAŁ, jednej z największych firm dystrybucyjnych w Polsce, prezes sieci franczyzowej PSH NASZ SKLEP S.A. zrzeszającej obecnie ponad 4 tysiące sklepów. 
 
Artur Kazienko, prezes zarządu i właściciel Kazar Footwear z Przemyśla. Buty i torebki z logiem Kazar są od dawna znane i popularne wśród gwiazd oraz projektantów mody. 
 
Teodora Doros, właścicielka firmy D.A. Glass z Rzeszowa, produkującej specjalistyczne szkło według własnych patentów dla odbiorców z całego świata. Firma ma jeden z największych udziałów w liczbie zgłoszeń patentowych w kraju.
 
Ryszard Ziarko, założyciel i właściciel firmy "Ciarko". Największy w Polsce i trzeci w Europie producent okapów kuchennych z Sanoka, który produkuje ponad 700 tys. okapów rocznie.
 
 
KULTURA
 
Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, twórca Galerii Zdzisława Beksińskiego. Sanocki zamek zawdzięcza mu największą na świecie kolekcję prac Beksińskiego.
 
Janusz Szuber, znakomity sanocki poeta.  Autor wierszy, które stawiane są w tym samym szeregu co twórczość Wisławy Szymborskiej i Adama Zagajewskiego.
 
Aneta Adamska, założycielka, reżyserka i scenarzystka teatru "Przedmieście" z Rzeszowa. Pomysłodawczyni festiwalu "Źródła pamięci. Grotowski, Kantor, Szajna". Laureatka wielu nagród. 
 
Vitold Rek, kontrabasista, kompozytor, znakomity muzyk jazzowy, ambasador rzeszowskiego folkloru. Rzeszowiak ze Staromieścia na stałe mieszkający w Niemczech.
 
Monika Wolańska, dyrektorka  Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej, zdobywczyni prestiżowego tytułu "Kulturysta Roku 2013", przyznawanego przez  Program Trzeci Polskiego Radia.
 
Jacek Nowak – współzałożyciel i prezes Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, artysta-witrażysta, animator kultury, grafik komputerowy. Organizator i komisarz Międzynarodowych Plenerów Malarskich w Boguchwale.
 
Iga Dżochowska, dyrektor Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu, prezes Fundacji Polsko-Japońskiej Yamato, organizatorka Festiwali Kultury Japońskiej oraz wizyt japońskich artystów i naukowców w Polsce.
 
Bogdan Szymanik, założyciel i współwłaściciel Wydawnictwa "BOSZ" w Lesku, specjalizującego się w edycji albumów o sztuce, krajobrazie, przyrodzie i dziedzictwie kulturowym.
 
Monika Szela, dyrektorka Teatru Maska w Rzeszowie. Organizatorka festiwali: „Maskarada”, „Źródła Pamięci. Kantor – Grotowski – Szajna”, „ Rzeszów Carpathia Festival”.
 
Wit Karol Wojtowicz, od  ponad 20 lat dyrektor Muzeum – Zamku w Łańcucie. Absolwent historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
 
Więcej informacji o rankingu na stronach www.biznesistyl.pl Czytelnicy magazynu VIP Biznes&Styl oraz portalu biznesistyl.pl mogą także do 20 października typować i głosować we wszystkich kategoriach wysyłając zgłoszenia na adresy mailowe: ranking@vipbiznesistyl.pl oraz ranking@vipbis.pl. Zwycięzcy naszego rankingu oraz relacja z Gali VIP-a już w listopadowym numerze naszego magazynu oraz na stronach www.biznesistyl.pl
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy