Reklama

Biznes

Fijołek, Szumny, Strojny i Deręgowski w jednym okręgu

Aneta Gieroń
Dodano: 08.04.2024
Marcin Deręgowski, szef klubu KO w Radzie Miasta Rzeszowa. Fot. Archiwum prywatne
Marcin Deręgowski, szef klubu KO w Radzie Miasta Rzeszowa. Fot. Archiwum prywatne
Share
Udostępnij

Aż trzech kandydatów na prezydenta Rzeszowa: Waldemar Szumny, Konrad Fijołek i Jacek Strojny startowało z tego samego, 3 okręgu wyborczego w Rzeszowie. I najwięcej głosów na radnego zdobył kandydat PiS, Waldemar Szumny – 2 619.

Drugi był potencjalny kandydat na prezydenta Rzeszowa, Marcin Deręgowski z Koalicji Obywatelskiej, która w wyborach poparła Konrada Fijołka. Deręgowski w wyścigu o mandat radnego zdobył – 12,84 proc., co się przełożyło na 1 995 głosów.

Trzeci wynik i 1 123 głosów należy do Jacka Strojnego z KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa. Najmniejsze poparcie i 1 075 głosów zdobył Konrad Fijołek z KW Konrad Fijołek Rozwój Rzeszowa.

Marcin Deręgowski więcej głosów na radnego niż Konrad Fijołek

Marcin Deręgowski, pytany, czy znając obecne wyniki, nie żałuje, że nie kandydował na prezydenta Rzeszowa, zapewnia, że nie.

– To jest dużo bardziej skomplikowany proces. Konrad Fijołek miał poparcie partii opozycyjnych, z wyjątkiem PSL. Ja takiego poparcia nie miałem – mówi Deręgowski. – Jednocześnie ogromnym zaskoczeniem jest wynik do Rady Miasta Rzeszowa. W sondażach nikt nie dawał aż 4 mandatów dla Razem dla Rzeszowa, mówiło się maksymalnie o dwóch, a oni zrobili świetny wynik wyborczy. Nikt się też nie spodziewał aż tak słabego wyniku Rozwój Rzeszowa. Chyba nikt w Ratuszu nie był przygotowany na taki scenariusz.

Mateusz Maciejczyk z najlepszym wynikiem wyborczym w Rzeszowie

Rekordzistą wyborczym jest Mateusz Maciejczyk z PSL, który startował z listy Koalicji Obywatelskiej i uzyskał najlepszy wynik w Rzeszowie – 2 691.

– Teraz najważniejsza jest wygrana Konrada Fijołka w II turze wyborów i zmontowanie koalicji większościowej w Radzie Miasta Rzeszowa, która pozwoli na skuteczne rządzenie miastem i pozyskiwanie jak największych dotacji z pieniędzy unijnych i centralnych – dodaje Deręgowski. – Od poniedziałku prowadzimy już rozmowy w tej sprawie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy