Reklama

Biznes

Podkarpacie promuje się na Air Show w Paryżu

Jaromir Kwiatkowski, Polskie Radio Rzeszów
Dodano: 17.06.2013
5157_air-show-podkarpacie
Share
Udostępnij
Województwo podkarpackie, miasto Rzeszów i klaster Dolina Lotnicza prezentują się wspólnie na rozpoczętych dziś największych w świecie targach lotniczych. W paryskim centrum wystawowym Le Bourget rozpoczął się 50. Air Show 2013. Stoisko podkarpackie (o powierzchni 30 m kw.) będzie jednocześnie promować region, jak i firmy zrzeszone w Dolinie Lotniczej. 
 
Władze miasta reprezentuje w Paryżu m.in. wiceprezydent Marek Ustrobiński. Zdaniem rzecznika prezydenta, Macieja Chłodnickiego, udział w targach to najlepsza z możliwych promocja miasta, regionu i branży. – Nasza promocja dąży do tego, by pokazać Rzeszów jako miejsce będące sercem Doliny Lotniczej – dopowiada Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta. Rzeszów ma zaprezentować się także jako duży ośrodek akademicki.

– Dla wielu inwestorów ważne są nie tylko warunki inwestowania, ale także możliwość pozyskania wykwalifikowanej kadry. Dlatego chcemy zwrócić uwagę na to, jakie kierunki kształcenia – zwłaszcza techniczne – są na rzeszowskich uczelniach oraz że Rzeszów może zaoferować dobrze wykształconą młodzież – mówi Katarzyna Pawlak. Stolica Podkarpacia  ma się zaprezentować także jako atrakcyjne miejsce wypoczynku, czyli miasto bezpieczne, czyste, zielone, z bogatą ofertą kulturalną. – Z doświadczenia wiemy, że dla managementu zachodnich koncernów, który przyjedzie do Rzeszowa, jest to bardzo ważne – podkreśla przedstawicielka biura prasowego UM.  
 
Delegacji Urzędu Marszałkowskiego przewodniczą marszałek Władysław Ortyl i przewodnicząca sejmiku Teresa Kubas-Hul. Do Paryża pojechali także przedstawiciele ok. 40 firm z Doliny Lotniczej. I to zarówno tych największych, jak WSK Rzeszów czy PZL Mielec, jak również małych firm zrzeszonych w DL. Przedstawiciele UM podkreślają, że nie jest przypadkiem, iż jest to wspólna prezentacja. Dolina Lotnicza to znakomity towar eksportowy, stąd promocja gospodarcza regionu jest oparta głównie na tym sektorze.
 
W targach lotniczych w paryskim Le Bourget wezmą udział – oprócz przedsiębiorców i samorządowców – także przedstawiciele podkarpackich uczelni technicznych, m.in. Politechniki Rzeszowskiej.
 
Pierwsze cztery dni wystawy przeznaczone są wyłącznie dla gości z branży, pozostałe trzy – dla szerokiej  publiczności. Zakończenie targów w niedzielę.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy