Reklama

Biznes

Biznes w czasach pandemii. Open Forum online

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 10.05.2020
Inga Sesja biznesowa Hotel Rzeszów
Share
Udostępnij
W czasach, w których przyszło nam żyć z koronawirusem, zmieniła się nie tylko nasza codzienności, ale przede wszystkim biznes i forma działania firm z regionu. Czy tego chcemy, czy nie, z dnia na dzień świat wirtualny, praca zdalna i kontakty online przesądzają o naszym trwaniu na rynku. Tak też powstała innowacyjna, pierwsza na Podkarpaciu formuła wydarzeń biznesowych – Open Forum, która już w środę, 13 maja debiutuje na platformie ZOOM. Premierowa edycja poświęcona będzie branży HR, na której dyrektorzy oraz właściciele firm z regionu spotkają się online na roboczym spotkaniu: ”HR, gdzie tu wartość? Lokalne wyzwania. Profesjonalne rozwiązania”.
 
Jak będzie wyglądała rzeczywistość w firmach po pandemii? Co czeka właścicieli i działy HR w dużych i średnich przedsiębiorstwach? Jak zmieni się rynek pracownika? Które firmy zyskają w oczach pracowników? Jak skutecznie radzić sobie z wyzwaniami związanymi z dostosowaniem procedur bezpieczeństwa? Te i inne pytania, szczególnie dziś zadają sobie właściciele firm i dyrektorzy HR w każdym regionie Polski, także na Podkarpaciu.
 
– Dlatego zależało mi na stworzeniu formuły wydarzeń biznesowych, które byłby bardzo merytoryczne i gwarantowały uczestnikom jak najwięcej korzyści zawodowych – stwierdza Inga Safader-Powroźnik, właścicielka ITS Communications, inicjatorka i organizatorka wydarzeń. – Pierwotnie Open Forum planowane było w realu, ale po 10 marca zmieniła się rzeczywistość nas wszystkich, co nie oznacza, że zatrzymała się gospodarka. Zmieniły się realia i wyzwania, a to oznacza, że bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebujemy dziś podpowiedzi od osób najbardziej doświadczonych w biznesie. By zachować wszystkie wymogi bezpieczeństwa pierwsza edycja odbędzie się w formie video konferencji na platformie ZOOM.
 
Open Forum dla branży HR adresowane jest  do szerokiego grona osób, które na co dzień stykają się z problemami i zagadnieniami HR w swoich firmach. Do dyrektorów HR, HR managerów, HR biznes partnerów, pracowników działów HR. Jest także skierowane do prezesów, właścicieli firm i członków zarządu. Formuła online, choć wymuszona przez zaistniałą sytuację, daje też nowe możliwości dla spotkania. Lokalność może być traktowana już nie tylko w kategorii Podkarpacia, ale firm działających w innych regionach. Wymiana doświadczeń i poszukiwanie nowych rozwiązań nabiera dzisiaj nowego znaczenia i szerszej perspektywy. 
 
Temat przewodni wydarzenia stworzony został przez dyrektorów HR z dziewięciu firm na Podkarpaciu: Śnieżka SA, ML System SA, Pratt&Whitney Poland; MB Aerospace; Geyer&Hosaja; LOT AMS; O-I Poland SA; Hutchinson Poland zakład w Dębicy oraz B&P Engineering. 
 
Open Forum HR – wyjątkowa formuła i wyjątkowy temat
 
Wartością Open Forum jest specyfika jego przebiegu opartego o metodę Open Space Technology. Wydarzenie nie ma agendy i listy prelegentów, ma tylko temat przewodni. To uczestnicy tworzą program proponując ważne dla nich tematy i dyskutując w małych grupach. 
 
– Open Space daje nam to, czego często brakuje nam na co dzień.  Jeżeli ludzie wypracują sami rozwiązania, robią to wspólnie z innymi, to ich wdrożenie jest o wiele bardziej skuteczne, niż gdyby powiedzieli im to konsultanci czy prelegenci ze sceny – mówi Aleksandra Chodasz, Facylitatorka Open Space Technology, współtwórczyni wydarzenia.  – Open Space ma efektywność biznesową. Ludzie podejmują tematy, które są dla nich naprawdę istotne. Mogą rozwiązywać złożone problemy, znajdować rozwiązania.
 
– Open Forum HR jest zupełnie nową formułą nastawioną na wymianę wiedzy, doświadczeń i szukanie nowych rozwiązań w gronie profesjonalistów i liderów. Jest niezwykle wartościowe dla uczestników. Inspiruje i angażuje do pracy nad najlepszymi rozwiązaniami. Każdy aktywnie uczestniczy w spotkaniu, dyskutuje z kim chce i o czym chce, nie tracąc czasu na nieistotne problemy – przekonuje Inga Safader-Powroźnik. – Wydarzenie już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób z branży, a dzięki zorganizowaniu go w formule online, do wydarzenia mogą dołączyć profesjonaliści z całej Polski.
 
Open Forum zaplanowane na 13 maja będzie trwać 4 godziny, z dwiema przerwami. Dyskusja będzie moderowana. Wydarzenie jest płatne i może w nim wziąć udział około 100 osób. Do środy można się rejestrować przez stronę www.open-forum.pl.
 
 
– Mam nadzieję, że to początek cyklu spotkań biznesowych w ramach Open Forum. Już planuję kolejne dedykowane m.in. marketingowcom i nauczycielom. W pierwszej edycji udało mi się namówić do współpracy przedstawicieli dużych, międzynarodowych firm z Podkarpacia. W kolejnych jestem pewna, że dołączą do nas doświadczeni menadżerowie z Polski. Ogromną wartością spotkań jest fakt, że uczestnicy sami kreują tematykę problemów do rozwiązania oraz wybierają grupę ludzie, z doświadczeń których chcą korzystać. Po konferencji uczestnicy otrzymują też notatki oraz wnioski z wszystkich paneli dyskusyjnych – mogą więc korzystać z rozwiązań wypracowanych także w grupach, w których sami nie zdecydowali się uczestniczyć – dodaje Inga Safader-Powroźnik.
 
Program wydarzenia:
08:30 Rejestracja i support techniczny dla uczestników
09:00 Otwarcie wydarzenia – Inga Safader-Powroźnik i Partnerzy
09:10 Wprowadzenie do budowania relacji i merytoryki wydarzenia – Ola Chodasz i Marcin Świerczyński
09:40 Zgłaszanie tematów i wspólne tworzenie agendy 
10:10 Przerwa (z opcją wizyty w wirtualnej kawiarence lub czasu off-line)
10:20 I sesja dyskusyjna
11:10 II sesja dyskusyjna
11:50 Przerwa (z opcją wizyty w wirtualnej kawiarence lub czasu off-line)
12:00 Plany działań
12:20 Podsumowanie rezultatów
12:40 Zakończenie
12:40 Wirtualna kawiarenka – dla chętnych
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy