Reklama

Biznes

Indyjski koncern zainwestuje 33 mln zł w strefie “Dworzysko”

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 07.05.2020
50672_dworzysko
Share
Udostępnij
Roha, indyjska firma z branży chemicznej chce do końca 2020 roku wybudować  w Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” zakład produkcyjny, w którym zatrudni około 30 fachowców: technologów, pracowników produkcyjnych oraz pracowników działu sprzedaży i marketingu. 
 
Zakład stanie na dwóch działkach o powierzchni 1,178 ha.  Zostanie w nim uruchomionych 8 linii produkcyjnych, na których wytwarzane będą komponenty potrzebne w branży chemicznej. Wartość inwestycji przekroczy 33 mln zł. 
 
– To przyczyni się do wzmocnienia i zróżnicowania lokalnej gospodarki. Nowi inwestorzy w „Dworzysku” to też potwierdzenie, że nasz powiat i region stają coraz bardziej atrakcyjne, także dla zagranicznego kapitału – uważa Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.
 
Roha istnieje od 1972 roku. Siedziba znajduje się w Indiach, w mieście Roha. Firma posiada biura zagraniczne w 23 krajach. Centra produkcyjne znajdują się w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, RPA, Wietnamie, Indonezji, Tajlandii, Chinach, Egipcie i Meksyku. Sprzedawane przez nich produkty trafiają do 55 krajów na świecie.
 
– Planowana w „Dworzysku”  inwestycja Rohy wpisuje się w rozwój „inteligentnych specjalizacji” Podkarpacia. Tym bardziej, że firma zapewnia, iż kolejnym etapem inwestycji będzie budowa centrum badawczo-rozwojowego z laboratoriami, które powstanie we współpracy z Politechniką Rzeszowską – dodaje Waldemar Pijar, sekretarz starostwa powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”. 
 
Produkty wytwarzane przez Roha stosowane są m.in. w żywności, napojach, karmach dla zwierząt, kosmetykach. Posiadają także zastosowanie w produkcji tworzyw sztucznych, farb oraz artykułów gospodarstwa domowego. 
 
Sam Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 18 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy