Reklama

Biznes

Oddano nowy łącznik z autostradą A4 w Przeworsku

Alina Bosak
Dodano: 05.07.2019
46406_a4
Share
Udostępnij
Od piątku, 5 lipca br., kierowcy mogą już korzystać z nowego łącznika  z autostradą A4 w Przeworsku. 2-kilometrowy odcinek od węzła autostradowego „Przeworsk” w Gorliczynie do ronda w Gwizdaju kosztował ponad 23 milionów złotych. – Zakończona inwestycja pozwoli na bezpośredni przejazd z autostrady do drogi krajowej nr 94, z ominięciem centrum miasta – informuje Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg  Wojewódzkich w Rzeszowie.
 
15 miesięcy trwały prace przy nowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 835, który usprawni komunikację przy zjeździe z autostrady A4 w kierunku Przeworska, jak również odciąży centrum miasta. Z węzła autostradowego w Gorliczynie kierowcy mogą teraz przejechać 2-kilometrową drogą do ronda w Gwizdaju (DK94). Jednojezdniowa droga posiada pasy ruchu o szerokości 3,5 m, pobocza i dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych. Wykonano przejścia dla zwierząt, przepusty i odwodnienie drogi, a w Gorliczynie i Grzęsce powstał wiadukt drogowy nad linią kolejową Kraków-Medyka. Ma 36 metrów długości i 12 metrów wysokości.
 
– To strategiczna inwestycja dla miasta Przeworska – podkreśla w komunikacie na stronie urzędu miejskiego burmistrz Leszek Kisiel. – Powstałe rondo na wjeździe do Przeworska od strony Rzeszowa znacznie ułatwi komunikację z autostradą oraz odciąży zakorkowaną w granicach miasta drogę krajową 835 – ulicę Gorliczyńską. 
 
 
Fot. UM w Przeworsku
 
– Zakończona inwestycja pozwoli na bezpośredni przejazd z autostrady do drogi krajowej, z ominięciem centrum miasta – potwierdza Piotr Miąso, dyrektor PZDW w Rzeszowie, przypominając, że dopuszczenie ruchu na nowym łączniku wiąże się z nową organizacją ruchu, uwzględniającą m.in. uruchomienie nowych wlotów na rondach, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność. 
 
Wykonawcą inwestycji były: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie oraz firma Wolmost. Nowy łącznik z autostradą A4 kosztował 23,3 mln zł. Większa część tej kwoty, 19,8 mln zł, pochodziło z Funduszy Europejskich. Dotację w wysokości 3,5 mln zł zapewnił budżet państwa. Zadanie dofinansowało także miasto Przeworsk i gmina Przeworsk.
 
 
Fot. Archiwum MPDiM
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy