Reklama

Biznes

BORG Automotive produkuje na drukarkach 3D z Rzeszowa

Opracowanie Katarzyna Grzebyk
Dodano: 29.08.2016
28949_0K3A4525
Share
Udostępnij

BORG Automotive, jeden z europejskich liderów na rynku części regenerowanych, wykorzystuje w produkcji komponentów z tworzyw sztucznych, niedostępnych już na rynku, drukarki 3D rzeszowskiej firmy Verashape. Dzięki ich zastosowaniu elementy wytwarzane w technologii druku wysokotemperaturowego, cechują się podwyższoną wytrzymałością termiczną i mechaniczną, zaś produkcja jest szybsza i tańsza.

BORG Automotive to prężnie rozwijająca się, europejska grupa przedsiębiorstw, działająca w branży motoryzacyjnej. Jej główna siedziba znajduje się w Danii, a fabryka produkcyjna oraz centrum dystrybucji w Polsce. Firma specjalizuje się w regeneracji, sprzedaży i dystrybucji alternatorów, rozruszników, kompresorów klimatyzacji samochodowej i zacisków hamulcowych do wszystkich popularnych marek samochodów oraz maszyn rolniczych i budowlanych. BORG Automotive jest jednym z europejskich liderów na rynku części regenerowanych; jednym z ostatnich osiągnięć spółki jest regeneracja alternatorów z funkcją rozruchu, mających zastosowanie w systemach start-stop.

Testowanie wytwarzanych produktów jest naturalną częścią naszej działalności. Bardzo dużą uwagę poświęcamy działalności na polu R&D. Nasze laboratorium badawcze pozwala testować produkty przy ekstremalnych obciążeniach oraz w najbardziej skrajnych temperaturach i warunkach pogodowych. Jesteśmy w stanie tworzyć nowe produkty oraz udoskonalać te, które są już dostępne na rynku. Od pewnego czasu w tym procesie wspierają nas również drukarki 3D VSHAPER – mówi Grzegorz Stępień, Technolog R&D w BORG Automotive.Pozwalają zachować nam elastyczność i niezależność. Redukujemy w ten sposób koszty produkcji i zyskujemy dużą przewagę nad innymi firmami z branży – dodaje Grzegorz Stępień.

BORG Automotive wykorzystuje drukarki VSHAPER 3D w produkcji komponentów z tworzyw sztucznych, które nie są już dostępne na rynku. Elementy wytwarzane w technologii druku wysokotemperaturowego, cechują się podwyższoną wytrzymałością termiczną i mechaniczną. Zlecanie jednostkowej produkcji takich podzespołów na zewnątrz jest zbyt kosztowne, czasochłonne i wymaga obsługi procesów logistycznych. Ponadto urządzenie pracuje w trybie ciągłym, co jest niezwykle istotne w przemysłowym zastosowaniu drukarek 3D.

Tomasz Szymański, prezes i założyciel rzeszowskiej firmy Verashape specjalizującej się produkcji drukarek 3D, podkreśla, że branża motoryzacyjna staje się największym odbiorcą technologii druku 3D. Dotychczas technologia druku 3D w branży automotive stosowana była głównie w procesie szybkiego prototypowania modeli, na bazie których powstawały części testowe. Obecnie drukarki 3D w przemyśle motoryzacyjnym coraz częściej wykorzystywane są w wytwarzaniu w pełni funkcjonalnych komponentów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy