Reklama

Biznes

Będą schładzać i ogrzewać. Trzy nowoczesne przystanki w tym roku

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 02.08.2016
28547_przystanek
Share
Udostępnij

Do października br. roku powstaną w Rzeszowie trzy nowoczesne wiaty przystankowe, ogrzewane i klimatyzowane: jedna na ul. Lisa-Kuli (w pobliżu placu Balcerowicza) i dwie na placu Wolności. Wykona je rzeszowska firma ML System S.A. za kwotę 343 170 zł. Prace rozpoczną się jeszcze w sierpniu.

Jak poinformował Związek Transportu Miejskiego w Rzeszowie, jako pierwsza będzie budowana wiata przystankowa przy ul. Lisa-Kuli, która będzie umiejscowiona głębiej, tak aby nie posadowić jej na chodniku. W wyniku prac budowlanych zmieni się bliskie otoczenie przystanku, w tym wygląd stojącego obok kiosku. Podobnie będzie przy pl. Wolności, gdzie przebudowane zostaną dwie wiaty.

W  czteromodułowych wiatach zostaną wykorzystane innowacyjne rozwiązania technologiczne, tak aby koszty utrzymania nowych obiektów były tanie. Wykonawca, rzeszowska firma ML Sytems S.A., wybuduje przystanki i zastosuje w nich najnowsze technologie ogrzewania i schładzania. Głównie wykorzystana zostanie fotowoltaika, aby ich utrzymanie było tanie. Będą podgrzewane ławki i szyby, na dachu zostaną zamontowane ogniwa fotowoltaiczne, będą też nagrzewnice (automatycznie uruchamiane w temperaturze poniżej zera)  i działająca w ciągu dnia klimatyzacja.

W Rzeszowie od 2015 roku jest jeden w pełni ogrzewany przystanek. Chodzi o wiatę przy Galerii Graffica na ul. Lisa-Kuli, w której podgrzewana jest jedna z ławek, a specjalna mata ogrzewa kostkę brukową,

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy