Reklama

Biznes

Lato w pełni, a przebudowa basenów ROSiR-u może w 2017 roku

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 22.06.2016
27846_555839_242862475816413_528201168_n
Share
Udostępnij
Pod koniec 2016 roku ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę odkrytych basenów ROSiR-u. Będzie to pierwsza przebudowa w ciągu ponad 50-letniej historii rzeszowskich basenów. W tym czasie były jedynie remontowane, ale ich obecny stan pozostawia wiele do życzenia. Z basenów można korzystać codziennie od godz. 9 do 19.

Przetarg na realizację inwestycji ma zostać ogłoszony pod koniec 2016 roku, obecnie jest dopracowywany projekt przebudowy basenów. – Aktualizujemy go, wprowadzamy drobne zmiany np. w kosztorysie, ponieważ dane nie mogą być starsze niż sześć miesięcy przed ogłoszeniem przetargu – mówi Janusz Makar, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rzeszowie. – Termin rozpoczęcia pierwszych robót będzie uzależniony od przetargu, ale mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej.

Janusz Makar przyznał, że kilka dni temu podglądał rozwiązania na dwóch basenach w Polsce – w Rybniku oraz w nowo otwartym basenie w Knurowie. Czy któreś z nich znajdzie się na przebudowanych basenach ROSiR-u? – Są bardzo podobne do tych, które są przewidziane w naszym projekcie, ale podpatrzyliśmy pewne szczegóły techniczne – wyjaśnia.

Obecnie w skład basenów ROSiR-u wchodzą dwa 50-metrowe baseny (wyczynowy i rekreacyjny), brodzik dla dzieci i fontanna. Po przebudowie zamiast trzech, będą cztery. Dodatkowy powstanie w miejscu brodzika. Dotychczasowe niecki zostaną wyburzone, a w ich miejsce zostaną włożone niecki ze stali nierdzewnej. Basen, w którym obecnie jest zjeżdżalnia przybierze zupełnie inny kształt i zostanie wyposażony w wodne atrakcje – gejzery, tryskacze, dysze masujące ciało. Basen wyczynowy zachowa sportowe wymiary, czyli 50×21 metrów.

Przebudowę szacuje się na ok. 25 mln złotych. Będzie to pierwsza taka modernizacja w ponad 50-letniej historii basenów ROSiR-u.

Baseny są czynne codziennie od godz. 9 do 19, cena biletów to 8 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy). Dzieci to 7 lat wchodzą za darmo.

 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy