Reklama

Biznes

Śniadaniowy networking w Inkubatorze Technologicznym

Anna Olech
Dodano: 09.07.2015
21001_IMG_3044
Share
Udostępnij
10 nowych firm, które w sumie utworzyły 79 nowych miejsc pracy. To bilans działalności pierwszego półrocza 2015 roku Inkubatora Technologicznego Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego w Jasionce. W czwartek, 9 lipca, wszystkie te firmy miały możliwość poznać się w czasie pierwszego „Śniadania biznesowego” zorganizowanego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. 
 
„Śniadanie biznesowe” dla nowych firm, które weszły w ostatnich miesiącach do Inkubatora Technologicznego, jest pierwszym z cyklu spotkań. Według planów mają się one odbywać co pół roku i być okazją dla firm, by się poznać, zintegrować, a być może również nawiązać współpracę. Prezes RARR podkreślał, że śniadania mają ku temu doskonałą formułę. – Chlubimy się tym, że pozyskaliśmy środki na rozbudowę Parku, że udało się zbudować hale przy inkubatorze, laboratoria. Należy zadać sobie pytanie po co to robimy. Istotą tych działań jesteście państwo wy. Każdy z państwa ma potencjał, trzeba też mieć otwarty umysł, trzeba wierzyć w to, co się robi, i krok po kroku budować siłę i potęgę swojej firmy. A nam największe zadowolenie daje fakt, że w Inkubatorze są państwa firmy i możecie się tu rozwijać – zwracał się do przedstawicieli firm, które weszły do Inkubatora prezes RARR Janusz Fudała.

Wsparcie dla przedsiębiorczych
 
Barbara Kostyra, wiceprezes RARR, podkreślała, że dobrą praktyką są spotkania firm, które należą do Parku, a intencją Agencji jest ułatwienie integracji i wzajemnego poznania się przedsiębiorstw. – Inkubator to miejsce nie tylko dla firm rozwijających się, ale też dla firm, które już istnieją, ale potrzebują wsparcia np. w formie wynajęcia na pewien czas powierzchni. Od początku roku w Inkubatorze pojawiło się 10 nowych firm, które utworzyły 79 nowych miejsc, wynajęły ponad 350 m kw. powierzchni biurowej, 1042 m kw. powierzchni produkcyjnej. Firmy mogą również korzystać z usług świadczonych przez Inkubator, którego ideą jest pomoc w bieżącej działalności przedsiębiorstw. Stworzyliśmy pakiet usług specjalistycznych, m.in. doradztwo rzecznika patentowego, który już 22 firmom udzielił bezpłatnej pomocy. Od maja świadczone są usługi w zakresie wzornictwa przemysłowego. W obecnej perspektywie finansowej takie działania będą dofinansowywane i preferowane, więc warto skorzystać z takiej możliwości – tłumaczyła Barbara Kostyra.

Firmy z Inkubatora – innowacyjne i nowoczesne
 
W czasie spotkania nowe firmy miały okazję przedstawić się i zaprezentować zakres swojej działalności. Inteon Mobile powstała 2,5 roku temu i zatrudnia 25 osób, z czego 6 pracuje w Rzeszowie. Zajmuje się projektowaniem oprogramowania biznesowego, tworzeniem systemów i aplikacji oraz portali internetowych. – Zdecydowaliśmy się na Rzeszów ze względu na potencjał intelektualny, który jest w tutejszych uczelniach – tłumaczył decyzję o wejściu do Inkubatora Tomasz Kowalczyk, współwłaściciel Inteon Mobile. 
 
CNC Innovations weszła do Inkubatora z ofertą obróbki oraz skrawania i sprecyzowana m.in. na branżę kolejniczą i automotive, będzie też tworzyć części dla tarnowskiego przedsiębiorstwa z branży militarnej. – Wdrażamy najnowsze technologie związane z obróbką i skrawaniem, w tym celu nawiązaliśmy współpracę z Politechniką Rzeszowską. Zatrudniamy 4 osoby, ale do końca roku liczba pracowników wzrośnie 10 osób – zdradził Damian Furman z CNC Innovations.
 
Z kolei Ira Net to międzynarodowa firma o profilu agencji rekrutacyjnej, która zajmuje się również tworzeniem oprogramowania rekrutacyjnego i ukierunkowana jest na budowanie społecznej odpowiedzialności biznesu w ramach programu realizowanego wspólnie z RARR. Będzie to projekt edukacyjny dla dzieci wykluczonych. Natomiast DHC Business Solutions Sp. z o.o. zajmuje się usprawnieniem systemu zarządzania wewnątrz firmy głównie z branży biotechnologicznej, farmaceutycznej i bankowości. Przedstawicielka firmy zapowiedziała, że do końca roku zatrudnienie wzrośnie do 10 osób. 
 
Cyfrowa Foto Sp. z o.o. to działająca na rynku polskim, ale również na rynku europejskim, istnieje od pięciu lat i specjalizuje się w druku cyfrowym. W ostatnim czasie firma bardzo dynamicznie się rozwija, a jej zasięg na polskim rynku sięga 70 procentowego udziału. W Inkubatorze działają od kilku miesięcy, a w planach mają chcą wdrożenie w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej opartej o autorskie rozwiązania. – Firma bardzo dynamicznie się rozwija, liczba pracowników systematycznie wzrasta, w tej chwili zatrudniamy ok. 100 osób – tłumaczył Błażej Cybowski, dyrektor marketingu w Cyfrowej Foto. 
 
Wśród nowych firm znalazły się również CDG PRO, która produkuje latawce dla kitesurfingu. Ich produkt jest konstruowany przez inżynierów lotnictwa. Z kolei 3DRobot Sp. z o.o. tworzy technologie zrobotyzowane na rzecz zakładów Doliny Lotniczej. Prezentację firm zamknął właściciel Otylya Catering, która od niedawna prowadzi kantynę w Inkubatorze Technologicznym i przygotowała catering na pierwsze z cyklu spotkań. 
 
W czasie „Śniadania biznesowego” był także czas na rozmowy przedstawicieli firm, a na zakończenie odbył się warsztat Tomasza Hermaniuka z Uniwersytetu Rzeszowskiego dotyczący skutecznych strategii i taktyk negocjacyjnych. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy