Reklama

Biznes

Na Drabiniance będzie kładka dla pieszych i rowerzystów

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 12.04.2022
62473_kladka
Share
Udostępnij
Na rzeszowskiej Drabiniace powstanie kładka przez Strug dla pieszych i rowerzystów. Do inwestycji przekonali urząd miasta mieszkańcy osiedla.
 
Pieszo-rowerowa kładka przez Strug połączy ul. Jachowicza, Koło i Podmiejską na os. Drabinianka. Ułatwi dojście do nowej szkoły, która powstaje na osiedlu. O realizację takiej inwestycji wystąpili mieszkańcy osiedla. 
 
Pieniądze na opracowanie dokumentacji projektowej tego zadania, na wniosek prezydenta Rzeszowa, zostały już zarezerwowane w budżecie miasta.
 
– Przetarg na wybór firmy, która przygotuje projekt, zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Kładka ma mieć długość ok. 33 m i szerokość minimum 3 m. Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji budowy nie tylko tej przeprawy, ale także dochodzących do niej ścieżek rowerowych. W kierunku północnym od kładki konieczne jest wybudowanie drogi o długości ok. 120 m, a w kierunku południowym – ok. 100 m, a także dróg dojazdowych i skrzyżowania projektowanej drogi z ul. Jachowicza. 
 
Dokumentacja inwestycji ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy