Reklama

Biznes

Będzie przebudowa skrzyżowania na Krakowskiej Południe

Alina Bosak
Dodano: 03.10.2023
Skrzyżowanie ul. Solarza z al. Witosa zostanie przebudowane. Fot. eRzeszów.pl
Skrzyżowanie ul. Solarza z al. Witosa zostanie przebudowane. Fot. eRzeszów.pl
Share
Udostępnij

Na os. Krakowska Południe w Rzeszowie zostaną poprawione rozwiązania drogowe. Ratusz zlecił wykonanie projektu rozbudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza oraz przebudowy wlotów ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza. Zadnie wraz ze zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej ma być gotowy za rok. Koszt to niemal 300 tys. zł.

Jak informuje prezydent Konrad Fijołek, przebudowa skrzyżowania al. Witosa i ul. Solarza to jedna z obietnic, którą złożył kandydując w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Mieszkańcy osiedla i osiedlowa rada właśnie na to kładły największy nacisk, wskazując, że wprowadzenie odpowiednich zmian na skrzyżowaniu poprawiłoby bezpieczeństwo i ułatwiło włączanie się do ruchu kierowcom, którzy wyjeżdżają z ul. Solarza na al. Witosa.

Jedna oferta w przetargu

W ogłoszonym przetargu ofertę złożyła tylko jedna firma – Andrzej Mamczur Biuro Usług Inwestycyjnych z Rzeszowa – i to ona zrealizuje zadanie. Opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza wraz z uzyskaniem decyzji ZRID oraz pełnić będzie nadzór autorski nad realizacją robót. Koszt opracowania projektu to 299 tys. zł. Dokumentacja tej inwestycji ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Zakres projektu dla Krakowskiej Południe

Przebudowa objąć ma odcinki dróg o łącznej długości ok. 560 metrów. W przypadku al. Witosa chodzi o przebudowę odcinka o długości 300 m, ul Solarza – ok. 60 m, ul. Rataja ok. 100 m i ul. Lewakowskiego ok. 100 m. W ramach inwestycji na al. Witosa (przy skrzyżowaniu z ul. Solarza) mają zostać wybudowane pasy włączenia i wyłączenia, przebudowane będą wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza. Ponadto zaprojektowana ma być także budowa i przebudowa chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych oraz doświetlenie przejść dla pieszych. Zadaniem wykonawcy będzie także zdobycie pozwolenia na realizację tej inwestycji. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy