Reklama

Automoto

Małe furgonetki Renault i ich spersonalizowane zabudowy

Źródło: Renault Polska
Dodano: 15.11.2023
3_new renault express van on location_edited-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Rośnie zainteresowanie małymi furgonami Renault: Express Van i Kangoo Van. Samochody te można modyfikować, jeszcze lepiej dostosowując je do potrzeb użytkownika.

Udział marki Renault w segmencie małych samochodów dostawczych rośnie. Funkcjonalność modeli Renault Express Van i Renault Kangoo Van można jeszcze zwiększyć, korzystając z szerokich możliwości wykonania specjalistycznej zabudowy, tak aby samochód jeszcze lepiej odpowiadał potrzebom użytkownika, a kierowca mógł w pełni wykorzystać potencjał auta.

W segmencie małych furgonetek Renault Express Van zajmuje trzecie miejsce. W okresie od stycznia do września tego roku Express Van znalazł już 1047 nabywców, co przekłada się na udział w segmencie rynku na poziomie 10,5%. Specjalistyczne zabudowy najczęściej realizowane w tym roku na Express Van to zabudowy warsztatowe oraz izotermy wewnętrzne. W przypadku Kangoo Van jest podobnie, ale dominują zabudowy wnętrza furgonu.

Wśród bogatej propozycji certyfikowanych firm nadwoziowych, które specjalizują się w zabudowach na małych samochodach dostawczych, znajdują się między innymi: izotermy i chłodnie wewnętrzne, zabudowy warsztatowe, zabudowy wnętrza, zabudowy specjalne oraz zabudowy ułatwiające przewóz osób z niepełnosprawnością. Można także uzyskać pomoc w wyborze optymalnej adaptacji.

Izotermy to idealne narzędzie pracy, jeśli zależy nam na przewożeniu towaru w określonej i kontrolowanej temperaturze, muszą być więc przede wszystkim szczelne nawet przy długotrwałej i intensywnej eksploatacji, solidne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Zabudowy te znajdą zastosowanie w branży gastronomicznej, między innymi w cateringu, spożywczej, farmaceutycznej, logistycznej, przy dystrybucji warzyw, owoców czy kwiatów, ale też sprawdzą się w branży produktów szybko zbywalnych (FMCG), przy dużym zróżnicowaniu asortymentu.

Zaletą jest możliwość wyboru podłogi, która może być gładka lub pokryta wylewką antypoślizgową.

Dostępne są także wysokiej jakości adaptacje samochodów poprzez skrojone na miarę zabudowy warsztatowe o wielu możliwościach zastosowania. Stanowią one doskonałe rozwiązanie zarówno dla właścicieli firm, jak i pracowników realizujących swoje obowiązki czy w terenie, czy bezpośrednio u klienta. Zabudowy te sprawdzą się w branży serwisowej, monterskiej, budowlanej, kolejowej, w przypadku ekip pomocy technicznej lub służb bezpieczeństwa. Modyfikacje takie cechują się bogatym wyposażeniem, gwarantującym funkcjonalność i komfort użytkowania. Priorytetem jest maksymalne spersonalizowanie zabudowy, przy uwzględnieniu specyfiki prowadzonej działalności. Stworzenie jak najlepiej uporządkowanej przestrzeni i dobrze przemyślana konfiguracja elementów takich jak regały, półki, schowki czy uchwyty ma zapewnić dostępność narzędzi i akcesoriów, tak aby zawsze były pod ręką.

Możliwe jest także wykonanie modyfikacji, dzięki której samochód zostanie przystosowany do przewozu osoby z niepełnosprawnością. Kluczowa jest tu funkcjonalność wnętrza, zapewnienie łatwego dostępu dla wózka inwalidzkiego, odpowiednich pasów bezpieczeństwa, systemu mocowania wózka inwalidzkiego i ergonomicznych uchwytów. Obecnie od ręki dostępne jest osobowe Renault Kangoo z zabudową do przewozu osób z niepełnosprawnością, która w Polsce jest wykonywana przez dwie certyfikowane przez Renault firmy nadwoziowe: Carpol i Gruau.

Samochody z takimi zabudowami objęte są dofinansowaniem w ramach programu PFRON: nawet do 85% do kwoty 130 000 i 50% kosztów ponad kwotę bazową.

Więcej informacji na temat wszystkich modeli Renault można uzyskać w Autoryzowanych Salonach Auto Spektrum w Rzeszowie przy al. Armii Krajowej 82, tel. 17 859 15 00, oraz w Ładnej 82B koło Tarnowa, tel. 14 628 45 45 oraz na stronie www.autospektrum.renault.pl

Redakcja dziękuje firmie Auto Spektrum za udzielenie wszystkich niezbędnych informacji na temat Renault EXPRESS VAN oraz KANGOO VAN.

Foto: Renault Polska

Czytaj tajże: EXPRESS VAN teraz dostępny w nowej, bardziej atrakcyjnej cenie

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy