Reklama

Automoto

Trafic SpaceClass: nowy mobilny salon Renault

Artykuł Partnera
Dodano: 18.07.2017
33840_renault_93159_global_en
Share
Udostępnij

Renault wyrusza na podbój nowego segmentu, na rynku przewozu osób z ofertą luksusowej wersji Trafic SpaceClass. SpaceClass umożliwia przewóz do dziewięciu osób. To odpowiedź Grupy na potrzeby klientów prywatnych i biznesowych, którzy poszukują modelu o maksymalnych możliwościach zmiany aranżacji wnętrza i najwyższym poziomie komfortu podróżowania. SpaceClass wyróżnia się eleganckim designem oraz przestronnym i wyrafinowanym wnętrzem. SpaceClass jest produkowany w zakładzie w Sandouville we Francji i trafi do sprzedaży na kluczowych rynkach europejskich w październiku tego roku.

„Wprowadzając do oferty model SpaceClass, Renault kontynuuje rozbudowę swojej gamy. SpaceClass jest najnowszym produktem koncernu, z którym wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów indywidualnych i biznesowych, poszukujących samochodu o wyjątkowych możliwościach zmiany aranżacji wnętrza i najwyższym poziomie komfortu podróżowania”.

Ashwani Gupta – dyrektor pionu samochodów dostawczych Grupy Renault-Nissan

Prestiżowy design

Wyjątkowy design nadwozia i eleganckie wnętrze SpaceClass nadają mu wszelkich cech auta wyższej klasy, które doceniają klienci indywidualni i biznesowi.

Wyjątkowy design nadwozia

SpaceClass posiada wszelkie cechy auta wyższej klasy. Wyróżnia się nowym charakterystycznym układem świateł w kształcie litery „L” (Day Running Light LED), jak również 17-calowymi aluminiowymi obręczami kół z diamentowym połyskiem oraz umieszczonym na przednich błotnikach oznaczeniem „SpaceClass”.

Ten wyjątkowy i prestiżowy design uzupełniają przyciemniane na czarno szyby tylne oraz unikatowy zestaw elementów w kolorze lśniącej czerni (obudowy lusterek bocznych, klamki drzwi, boczne, dolne listwy ochronne, uchwyt tylnej klapy oraz podświetlana listwa tablicy rejestracyjnej).

Ponadto SpaceClass zyskał nowy, unikatowy kolor nadwozia Gris Comète. Metalizowany lakier pokrywający wszystkie elementy nadwozia dodaje mu dyskretnej elegancji.

Eleganckie wnętrze

Wnętrze Renault SpaceClass odznacza się starannie dopracowanym, dyskretnym i eleganckim designem.

Ekskluzywna ciemnografitowa kolorystyka, nowy, kompletny zestaw elementów wykończenia kabiny i dachu, oświetlenie LED, skórzana tapicerka, kierownica pokryta skórą z chromowaną, wykończoną matowo ozdobną wstawką, ozdobna wstawka deski rozdzielczej w kolorze lśniącej czerni, czarne wykładziny i dywaniki podłogowe, aluminiowe prowadnice… Te elementy współtworzą dystyngowaną, dyskretną atmosferę wnętrza SpaceClass.

Obszerny i wyrafinowany mobilny salon

SpaceClass jest komfortowym mobilnym salonem z przestronnym wnętrzem i szerokimi możliwościami zmiany jego aranżacji.

Przestronność i możliwości zmiany aranżacji wnętrza

Ponad 50 możliwych konfiguracji, od 2 do 9 miejsc siedzących SpaceClass oferuje  niezrównane w swoim segmencie możliwości personalizacji. Przesuwne bądź obracane, zamontowane na prowadnicach kanapy i fotele zapewniają maksymalne możliwości zmiany aranżacji wnętrza.

Model oferuje do 6 miejsc ustawionych przodem do siebie w tylnej części kabiny wyposażonej w dwie kanapy, dzięki czemu pasażerowie uzyskują dodatkową przestrzeń na kolana o promieniu do 26 cm.

W wersji „Signature”, od 2 do 7 miejsc, SpaceClass przekształca się w prawdziwy mobilny salon wypoczynkowy z centralnym, przesuwnym i wyjmowanym stolikiem, licznymi schowkami oraz indywidualnymi, obrotowymi fotelami, umożliwiającymi ustawienie ich  przodem do siebie.

 

W wersji „Escapade”, od 2 do 8 miejsc, SpaceClass zwraca się bardziej do współczesnych, poszukujących przygód „nomadów”. W tej wersji jest wyposażony w kanapę z możliwością jej przekształcenia w 2-osobową leżankę o długości do 1,95 m.

Oferta skierowana do klientów indywidualnych i biznesowych

SpaceClass to nowa oferta, która wychodzi naprzeciw potrzebom zarówno klientów biznesowych jak i indywidualnych. Do klientów biznesowych należą przede wszystkim kierowcy taksówek, firmy przewozowe, hotele i biura turystyczne. Potrzebują oni pojazdów spełniających standardy auta luksusowego, przestronnego, z licznymi możliwościami zmiany aranżacji wnętrza i większą liczbą siedzeń. Tego rodzaju samochody spełniają wymagania klientów poszukujących środków transportu klasy „biznes”. Natomiast klienci indywidualni, jak na przykład rodziny z co najmniej trojgiem dzieci, docenią ten model ze względu na przestronność i komfort podróżowania.

Atuty modelu dopełnia starannie dopracowany design, który dodaje prestiżu.

SpaceClass jest dostępny w dwóch długościach, L1 i L2. Dysponuje wyjątkową, z racji swoich wymiarów, przestrzenią pasażerską. Wnętrze jest łatwo dostępne dzięki szeroko otwierającym się drzwiom oraz funkcji „easy-entry”, która umożliwia idealny dostęp do trzeciego rzędu siedzeń.

Oprócz możliwości przewozu do 9 osób, ma również obszerny bagażnik o objętości od 550 dm3 do 1000 dm3 w wersji L1 i od 890 dm3 do 1800 dm3 w wersji L2. Po wyjęciu wszystkich siedzeń przestrzeń bagażowa SpaceClass zwiększa się do 6 m3  w wersji L2.

Komfort i zaawansowane technologie

Podwyższona pozycja za kierownicą, skórzane, ergonomiczne, podgrzewane przednie siedzenia, intuicyjny system multimedialny R-LINK Evolution lub MediaNav Evolution obsługiwany za pomocą wbudowanego, 7-calowego ekranu, rekordowa objętość schowków, automatyczna klimatyzacja. Starannie dopracowana i funkcjonalna kabina SpaceClass została tak zaprojektowana, aby maksymalnie zwiększyć komfort podróżowania w każdej trasie, zarówno
podczas podróży prywatnych jak i biznesowych.

SpaceClass oferuje szereg prostych w obsłudze technologii:

– 2 systemy multimedialne i nawigacji,

– obraz z kamery cofania wyświetlany na ekranie w wersji wyposażonej w MediaNav Evolution,

– złącze Bluetooth i odtwarzanie plików MP3,

– automatyczną klimatyzację z przodu.

Pasażerowie mają do dyspozycji ergonomiczne fotele lub kanapy z wieloma możliwościami regulacji ustawienia oparcia i podłokietnika, które zapewniają maksimum komfortu podróżowania.

Ponadto wnętrze wyposażone jest w indywidualne elementy, takie jak 6 lampek do czytania z diodami LED, gniazdka 220V/300W, 12V oraz 2 porty USB umożliwiające doładowywanie wszelkich urządzeń elektronicznych – komputerów, tabletów, telefonów…

Kabina to prawdziwy salon pozwalający pracować w całkowitym odcięciu od świata zewnętrznego. Taką atmosferę stwarzają ponadto przyciemniane szyby z tyłu oraz właściwa temperatura utrzymywana dzięki klimatyzacji z możliwością regulacji z przestrzeni pasażerskiej (aktywacja
z miejsca kierowcy). SpaceClass jest napędzany silnikami Twin-Turbo Energy 1,6 dCi 125 i Energy 1,6 dCi 145, które spełniają wymagania normy Euro 6C i współpracują z mechaniczną,  6-stopniową skrzynią biegów.

SpaceClass na bulwarze La Croisette!

SpaceClass został po raz pierwszy publicznie zaprezentowany z okazji siedemdziesiątej edycji Festiwalu Filmowego w Cannes. Z napisem „Renault, Festiwal w Cannes, oficjalny partner”, podjechał pod czerwony dywan, dowożąc na festiwal najbardziej znane osobistości ze świata filmu.

Salon Renault znajdziecie Państwo w Rzeszowie przy al. Armii Krajowej 82.

Infolinia 17 859 15 00, www.autospektrum.pl

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy