Reklama

Automoto

Nissan uruchamia w Europie produkcję nowego, w pełni elektrycznego modelu Townstar EV

Nissan Motor Co.
Dodano: 12.09.2022
66762_tyt-resizer-750q72
Share
Udostępnij
Podczas gdy fani „zielonej energii” świętują na całym świecie Dzień Pojazdów Elektrycznych, Nissan ogłasza rozpoczęcie produkcji nowego, w pełni elektrycznego modelu Townstar 
Samochód jest napędzany nową elektryczną jednostką z inteligentnym układem zarządzania energią i wydajnym systemem chłodzenia akumulatora, dzięki czemu może osiągnąć zasięg do 300 km plasujący go wśród liderów w swoim segmencie
Nowy Townstar EV jest wyposażony w pakiet ponad 20 technologii i stoi na czele bogatej gamy lekkich samochodów użytkowych Nissana

Zaledwie kilka dni po obchodach Międzynarodowego Dnia Pojazdów Elektrycznych Nissan ogłosił rozpoczęcie produkcji nowego, w pełni elektrycznego modelu Townstar EV na wybrane rynki w Europie.

Wprowadzenie do oferty w pełni elektrycznej odmiany Nissana Townstar nie tylko odzwierciedla ogromne postępy w realizacji programu Ambition 2030, lecz także stanowi kolejny kamień milowy w dążeniu firmy do elektryfikacji gamy i osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku. Najnowszy model w gamie Nissana to dla klientów jeszcze więcej rozwiązań z zakresu elektrycznej mobilności, dzięki którym mogą dostosowywać się do zmieniających się przepisów dotyczących emisji, rozwoju urbanizacji i trwającej ekspansji branży e-commerce.

Założeniem Nissana Townstar EV jest kontynuacja sukcesów modelu e-NV200. Podczas prac projektowych wykorzystano bogatą wiedzę specjalistyczną w zakresie lekkich samochodów użytkowych z napędem elektrycznym.

Townstar został zaprojektowany z myślą o klientach biznesowych, którzy cenią sobie walory użytkowe, niezawodność i przyjazne środowisku rozwiązania.


Nowy Nissan Townstar – zbudowany na płycie podłogowej CMF-V – będzie produkowany w kompleksie Aliansu w Maubeuge we Francji, specjalizującym się w wytwarzaniu małych pojazdów dostawczych.
W pełni elektryczną wersję Nissana Townstar napędza jednostka z inteligentnym układem zarządzania energią i wydajnym systemem chłodzenia akumulatora. Aerodynamiczny design przekłada się na wydajność, dzięki czemu

Townstar EV może pochwalić się imponującym zasięgiem do 300 km (w cyklu WLTP). Pod maską znajduje się silnik o mocy 122 KM, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 245 Nm. Townstar EV jest wyposażony w akumulator o pojemności 45 kWh i może być doładowywany prądem zmiennym (o mocy 11 kW lub 22 kW) lub za pomocą terminali szybkiego ładowania prądem stałym (gniazdo CCS). W drugim trybie akumulator doładować można od 15% do 80% w zaledwie 37 minut.


„Rozpoczęcie produkcji nowego Nissana Townstar EV, które zbiega się z obchodami Światowego Dnia Pojazdów Elektrycznych, jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów i coraz większe zapotrzebowanie na zrównoważone układy napędowe. Wiodący w swojej klasie, w pełni elektryczny Townstar odkryje przed właścicielami pojazdów użytkowych korzyści płynące z elektryfikacji i będzie na bieżąco wspierać działania na rzecz ochrony środowiska w europejskich miastach” – powiedziała Emmanuelle Serazin, dyrektorka ds. sprzedaży do firm i samochodów użytkowych w Nissan Europe.

Nowy Townstar EV wyróżnia się świeżym, nowatorskim stylem nawiązującym do stylistyki innych zelektryfikowanych modeli Nissana. Zaprojektowaną specjalnie z myślą o tym modelu aerodynamiczną osłonę przednią zdobi misterny wzór Kumiko, który symbolizuje japońskie DNA marki i wprowadza akcenty stylistyki znanej z wyższych segmentów.

Wnętrze nowego Nissana Townstar EV świadczy o tym, że zadowolenie klienta i ergonomia znajdują się tutaj na pierwszym miejscu. Townstar EV, wyposażony w ponad 20 różnych technologii, w tym pokładowe usługi mobilne oraz 10-calowy cyfrowy panel zegarów i wskaźników, jest najbardziej zaawansowanym technologicznie pojazdem w aktualnej gamie lekkich samochodów dostawczych Nissana.

W 100% elektryczny Townstar jest jednocześnie pierwszym modelem w gamie lekkich samochodów dostawczych Nissana, który został wyposażony w zaawansowany układ wspomagania jazdy ProPILOT Assist. Technologia ta, wraz z unikatowym system kamer 360°, zapewnią dodatkowe wsparcie kierującym. Dostępna jest także m.in. podgrzewana kierownica, podgrzewana przednia szyba i podgrzewane przednie fotele, które zwiększają komfort w kabinie. Pompa ciepła zaś poprawia zarówno wydajność, jak i komfort podczas chłodniejszych dni, rozprowadzając ciepło z akumulatora do kabiny.

„Nasza wiedza specjalistyczna w zakresie elektryfikacji i pozycja lidera segmentu lekkich samochodów użytkowych z napędem elektrycznym były najważniejszymi elementami podczas opracowywania w pełni elektrycznej wersji modelu Townstar” – powiedziała Emmanuelle Serazin. „Jesteśmy przekonani, że wiele zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, wszechstronność konfiguracji oraz funkcjonalność nowego Nissana Townstar EV idealnie wpisują się w zrównoważoną działalność biznesową” – dodała.

Inne kluczowe cechy nowego modelu to ładowność do 800 kg oraz maksymalna masa całkowita ciągniętej przyczepy do 1500 kg. Wszechstronna przestrzeń ładunkowa ma objętość od 3,3 do 4,9 metrów sześciennych, co oznacza, że bez problemu zmieszczą się tam dwie europalety.

W skład zestawu zaawansowanych technologii wspomagających kierującego, przeznaczonych dla osób będących ciągle w ruchu, wchodzą m.in system ostrzegania o pojeździe znajdującym się w martwym polu, system wspomagania parkowania, adaptacyjny tempomat, inteligentny system hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych, system zabezpieczenia przed podmuchami wiatru bocznego oraz system stabilizacji toru jazdy przyczepy.

Wszystkie lekkie pojazdy użytkowe Nissana objęte są najdłuższą w branży gwarancją – na okres 5 lat lub 160 tys. km przebiegu, co jest potwierdzeniem dbałości marki o jakość. Townstar EV rozszerza tę ofertę o 8-letnią gwarancję na pojemność akumulatora (do 70% pojemności).

Dodatkowo, Nissan chce stać się prawdziwie zrównoważoną firmą i pracuje obecnie nad kompleksowym Ekosystemem Energii dla pojazdów elektrycznych.
Więcej na temat nowego Nissana Townstar EV znajduje się na stronie www.nissan.pl.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy