Reklama

Automoto

Przerobiony na Mad Max harley z Rzeszowa startuje w Bitwie Królów

Opracowanie Redakcja
Dodano: 23.01.2018
37401_harl
Share
Udostępnij
Ekipa z salonu GOC Harley-Davidson Rzeszów zmodyfikowała motocykl H-D, inspirując się filmem „Mad Max”. I tak, z modelu Fat Bob powstał Fat Max. Pojazd bierze udział w Battle of the Kings 2018. Bitwa Królów to organizowane corocznie przez firmę Harley-Davidson międzynarodowe zawody pomiędzy dilerami tej marki na najlepiej zmodyfikowanego Harleya. Głosować można w Internecie do 15 lutego!

GOC Harley-Davidson Rzeszów, największy salon marki Harley-Davidson w Europie Środkowowschodniej, wystawił do Bitwy Królów motocykl będący oryginalną maszyną marki H-D przerobioną w wyjątkowy sposób.

Bazowym modelem motocykla zmodyfikowanego przez GOC Harley-Davidson Rzeszów jest Harley Davidson Fat Bob 114” 2018. Inspiracją w pracy nad tą maszyną były pojazdy z filmu “Mad Max”. Twórcom chodziło o stworzenie agresywnego, bardzo szybkiego motocykla, który poradzi sobie w każdym terenie, zarówno na drodze, jak i na bezdrożach. Połączenie nazwy modelu bazowego oraz tytułu filmu dało nazwę pojazdu – Fat Max.

W filmach z serii Mad Max pojazdy budowane są z części, jakie można znaleźć w postapokaliptycznym świecie, czyli tak naprawdę ze złomu. Fat Max jest ucieleśnieniem brudu, chaosu i agresji charakterystycznych dla klimatu filmów Mad Max, jednocześnie zachowując niezawodną funkcjonalność motocykla marki Harley-Davidson. W konstrukcji objawia się to użyciem nowych części, które zostały dobrane lub zmodyfikowane w taki sposób, aby podkreślały agresywny charakter pojazdu i jednocześnie były w pełni funkcjonalne.

Będący bazą modyfikacji model Fat Bob 114” 2018 już w swojej podstawowej wersji jest zadziornym i bardzo dynamicznym motocyklem, a customizacja na oparta na elementach zaczerpniętych z serii filmów Mad Max intensyfikuje zarówno jego wygląd, jak i funkcjonalność.

Opierając się na głównych motywach filmów, czyli motywowanej chęcią zemsty wojną na śmierć i życie pomiędzy policjantem (Max „Mad” Rockatansky), a gangiem motocyklowym, konstruktorzy stworzyli nie tylko motocykl, który by powstał w świecie po apokalipsie, ale również pozwolił w nim przetrwać. W samotnej walce bohater ucieka lub goni, a jedynym jego druhem jest dysząca na ramieniu śmierć. Dlatego też tuning motocykla opiera się na elementach chroniących ciało motocyklisty, a także nadających jego maszynie potężną moc. Dodatkowym smaczkiem konstrukcji są cytaty z filmów Mad Max będące częścią malowania pojazdu.

Elementy modyfikacji motocykla:

– przedni pług (osłona przednia ramy w dolnej części silnika) – nadaje ona motocyklowi agresywny wygląd, a jednocześnie spełnia funkcję ochronną przed kamieniami, które wylatując spod przedniego koła mogły by uszkodzić silnik

– osłony na manetki kierownicy – zapewniają jedną z podstawowych funkcji pojazdu (zamontowane są w nich kierunkowskazy), a jednocześnie chronią ręce kierowcy przed zimnem oraz obiektami, np. gałęziami

– przednia szyba (wzorowana na płycie pancernej) – wykonana z możliwością regulacji pozycji oraz wysokości, chroni przed obiektami oraz wiatrem

– kufer boczny wykonany z kanistra na paliwo

– wzmocnienie mocy motocykla poprzez użycie części tuningowych z serii Harley-Davidson  Screamin' Eagle® Performance Parts, takich jak: układ wydechowy, filtr powietrza oraz Super Tuner

– użycie części customowych z serii Harley-Davidson Brass Collection nadających motocyklowi surowy wygląd pojazdu wykonanego z mosiądzu

Dodatkowe elementy customowe: błotnik tylny, osłony wykonane z blachy miedziowanej na pokrywach bocznych, dekiel kapy sprzęgła, tylny chlapacz wraz z mocowaniem na rejestrację, pręty biegnące na zbiorniku paliwa, bagażnik na tylnym błotniku.

Wykonawcą modyfikacji jest słynąca z budowy customów firma Game Over Cycles. Skórzane siedzenie zrobiła firma KM leather design. Lakierowanie to dzieło Moto-Paint.

Fat Max w Bitwie Królów

Motocykl Fat Max bierze udział w Battle of the Kings 2018. Bitwa Królów to organizowane corocznie przez firmę Harley-Davidson międzynarodowe zawody pomiędzy dilerami tej marki na najlepiej zmodyfikowanego Harleya. Zawody odbywają się w kilku etapach ze zwieńczeniem w rundzie finałowej, w której wyłaniany jest ogólnoświatowy zwycięzca, czyli salon Harleya, który dokonał najlepszej customizacji przewidzianego w zasadach zawodów modelu motocykla marki H-D.

W Bitwie Królów mogą startować tylko modele Street, Sportster lub najnowszej rodziny Softail 2018, budżet przeznaczony na zakup akcesoriów oraz części wykorzystanych w modyfikacji nie może przekroczyć 6 000 euro i co najmniej połowa customowych części musi być użyta z oficjalnego katalogu akcesoriów oraz części marki Harley-Davidson.

Od połowy stycznia do 15 lutego 2018 r. trwa publiczne głosowanie na najlepszy pojazd. Trzy motocykle z Europy Środkowowschodniej, które otrzymają największą ilość głosów, dostaną się do finału, gdzie zwycięzcę z naszego regionu wyłoni grono profesjonalistów z siedzib Harleya w Oxfordzie oraz Milwaukee. Finał światowy odbędzie się w listopadzie przyszłego roku w Mediolanie.

Link do głosowania na motocykle z Europy Środkowowschodniej:

https://customkings.harley-davidson.com/pl_PL/#

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy