Reklama

Świat

Sikorski: obywatelka Polski porwana w Czadzie została uwolniona

Wiktoria Nicałek / PAP
Dodano: 13.02.2024
Fot. PAP/Vladyslav Musiienko
Fot. PAP/Vladyslav Musiienko
Share
Udostępnij

Szef MSZ Radosław Sikorski poinformował we wtorek wieczorem, że polska obywatelka porwana w Czadzie została uwolniona. “Jest cała i zdrowa, co przekazałem telefonicznie jej najbliższym” – podkreślił minister spraw zagranicznych.

“Polska obywatelka porwana w Czadzie została uwolniona. Jest cała i zdrowa, co przekazałem telefonicznie jej najbliższym. Dziękuję za działania siłom lokalnym oraz naszym francuskim sojusznikom” – napisał Sikorski na platformie X.

Agencja AFP poinformowała w niedzielę o porwaniu polskiej lekarki-wolontariuszki ze szpitala Saint-Michel w miejscowości Dono Manga, administrowanego przez międzynarodową katolicką organizację humanitarną Caritas. Dono Manga leży ponad 400 km na południowy wschód od stolicy kraju Ndżameny.

W poniedziałek rzecznik MSZ Paweł Wroński informował, że napastnicy podawali się za pacjentów, a z tego, co wiadomo, podłoże porwania miało “bardziej charakter kryminalny”. Zaznaczał, że resort pozostawał w stałym kontakcie z rodziną porwanej.

Polski resort dyplomacji w poniedziałek poinformował, że w intensywnej akcji poszukiwawczej brały udział siły czadyjskie i francuskie, a na miejscu nadzorował ją minister bezpieczeństwa Mahamat Charfadine Margui.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy