Reklama

Świat

Niemcy: z powodu awarii IT stanęły fabryki Volkswagena

PAP
Dodano: 28.09.2023
Fot. PAP/EPA/ANNA SZILAGYI
Fot. PAP/EPA/ANNA SZILAGYI
Share
Udostępnij

Niemieckie zakłady Volkswagena, w tym także w centrali w Wolfsburgu, wstrzymały w środę produkcję samochodów z powodu poważnej awarii w systemie komputerowym. Koncern powołał sztab kryzysowy.
“Fabryki marki VW w Niemczech wstrzymały produkcję” – potwierdził w środę późnym wieczorem agencji AFP rzecznik koncernu Christian Schiebold.

“Nie wygląda to na atak (hakerski) z zewnątrz” – dodał. “Ciężko pracujemy, by rozwiązać problem” – zapewnił. Nie wiadomo jednak, kiedy produkcja zostanie wznowiona.

Oprócz Wolfsburga, największej fabryki grupy VW, problem dotyczy również zakładów w Emden, Zwickau, Osnabrueck i Dreźnie, a także zakładów produkujących komponenty w Kassel, Brunszwiku i Salzgitter.

Przyczyna awarii nie została jeszcze zidentyfikowana.

“Zakłócenia trwają od godziny 12.30 i są analizowane. Istnieją konsekwencje dla fabryk produkujących pojazdy” – powiedział agencji dpa przedstawiciel VW.

Jak podaje dziennik gospodarczy “Handelsblatt”, zakłócenia dotyczą także fabryki marki Audi, a także zakładów grupy VW poza granicami Niemiec.

Grupa VW to wiodący producent samochodów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Obok Volkswagena należą do niej takie marki jak Audi, Seat i Skoda.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy