Reklama

Świat

Korea Płn. wystrzeliła dwie rakiety z okrętu podwodnego – KCNA

PAP
Dodano: 13.03.2023
72435_13mar2
Share
Udostępnij
Korea Płn. wystrzeliła w niedzielę rano dwie rakiety manewrujące z okrętu podwodnego do celu położonego również pod wodą – poinformowała w poniedziałek, czasu lokalnego oficjalna agencja prasowa Pjongjangu KCNA.

Według KCNA okręt podwodny "Yongung" wystrzelił podczas ćwiczeń dwie strategiczne rakiety manewrujące na wschód od wybrzeży Korei Północnej. Rakiety przebyły dystans 1500 km przed uderzeniem w cel.

Test miał na celu "potwierdzenie skuteczności tego systemu broni i zbadanie tego rodzaju przebiegu operacji ofensywnych" – poinformowała KCNA.

Reuter informuje, że Komitet Szefów Sztabów sił zbrojnych Korei Południowej jest w stanie ostrego pogotowia a południowokoreańska agencja wywiadowcza pracuje ze stroną amerykańska aby ustalić szczegóły tego wydarzenia. Wstępnie ustalono, że rakiety wystrzelono z wód w rejonie portowego miasta Sinphu.

Associated Press zaznacza, że testu dokonano na dzień przed rozpoczęciem przez wojska USA i Korei Południowej zakrojonych na dużą skalę manewrów, które Pjongjang uważa za przygotowania do inwazji.

Wcześniej przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un polecił swoim siłom zbrojnym aby "były w gotowości do odparcia gorączkowych przygotowań do odparcia wrogiej inwazji".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy