Reklama

Świat

Niemcy: w aptece w Karlsruhe zostali wzięci zakładnicy. Trwa operacja policji

PAP
Dodano: 10.03.2023
72407_10mar11
Share
Udostępnij

W aptece w Karlsruhe w południowo-zachodnich Niemczech wzięto w piątek zakładników. Według informacji portalu gazety "Stuttgarter Zeitung" zakładników jest dwóch, a osoba, która wzięła zakładników domaga się okupu wynoszącego "jednocyfrową liczbę milionów". Na miejscu trwa operacja policji.

Apteka znajduje się w centrum Karlsruhe przy jednej z głównych ulic. Siły policyjne odgrodził teren wokół apteki. "Policja poprosiła o zamknięcie wszystkich okolicznych sklepów. Cała ulica jest zamknięta" – powiedział portalowi dziennika "Bild" naoczny świadek.

Operacja policyjna może się przeciągnąć – zauważa "Bild" wskazując, że funkcjonariusze utworzyli awaryjne schronienie w szkole Nebenius dla mieszkańców, którzy nie mogą wrócić do domu z powodu blokady.

Policja jest w kontakcie z osobą lub osobami, które wzięły zakładników – poinformowała agencja dpa.

Portal dziennik "Tagesspiegel" pisze, że "operacja policyjna była transmitowana na żywo przez użytkownika TikToka. Transmisję, na której pokazano również pozycję policyjnych sił specjalnych z karabinami maszynowymi obejrzało na żywo ponad 6000 użytkowników". Transmisja nie jest już dostępna.

Transmitowanie na żywo zakrojonej na szeroką skalę operacji policyjnej podczas kryzysu związanego z wzięciem zakładników może mieć groźne konsekwencje dla życia funkcjonariuszy i zakładników – podkreśla "Tagesspiegel".

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy