Reklama

Świat

Gwałtowne starcia policji z demonstrantami w Atenach

PAP
Dodano: 05.03.2023
72217_44768290_44768256
Share
Udostępnij
Gwałtowne starcia wybuchły w niedzielę między policją a demonstrantami przed parlamentem w Atenach podczas wiecu protestacyjnego po katastrofie kolejowej, w której we wtorek zginęło 57 osób – poinformowała agencja AFP.
Demonstranci podpalili pojemniki na śmieci i rzucali koktajle Mołotowa, a policja odpowiedziała gazem łzawiącym i granatami ogłuszającymi – podała AFP.
 
W niedzielę przed południem przed parlamentem w Atenach zebrało się ponad 7 tysięcy osób, by – jak pisze AFP – wyrazić swój gniew po wtorkowej katastrofie kolejowej w pobliżu miasta Larisa, którą – jak wynika ze wstępnych ustaleń – spowodował błąd ludzki, a doprowadziły do niej także wieloletnie zaniedbania na kolei.
 
"W tym kraju nic nie idzie dobrze, szpitale są w agonii, szkoły są zamykane, lasy płoną… Kogo oni oszukują?" – powiedział AFP Nikos Tsikalakis, prezes związku zawodowego kolejarzy, oskarżając władze o obecną sytuację.
 
W następstwie katastrofy, greckie związki zawodowe kolejarzy rozpoczęły w czwartek strajk, wstrzymując działanie kolei w kraju i metra w Atenach. Kolejarze protestują przeciwko warunkom pracy i "niebezpiecznemu brakowi modernizacji systemu kolejowego", którego przyczyną był brak inwestycji w tym sektorze przez lata głębokiego kryzysu finansowego, który wstrząsał Grecją przez większość poprzedniej dekady. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy