Reklama

Świat

Prezydent Zełenski: będzie odpowiedź na atak w Zaporożu

PAP
Dodano: 02.03.2023
72139_44752165_44664090
Share
Udostępnij
Ukraina odpowie na rosyjski atak rakietowy w Zaporożu, w wyniku którego zginęły co najmniej dwie osoby, zarówno w sensie militarnym, jak i prawnym – ogłosił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu zamieszczonym w czwartek w mediach społecznościowych.
"Będzie nasza odpowiedź wojskowa i prawna na dzisiejszy bestialski ostrzał rakietowy Zaporoża. Okupant nieuchronnie poczuje naszą siłę. Siłę sprawiedliwości w każdym sensie tego słowa" – oznajmił Zelenski.
 
Wcześniej prezydent, komentując atak rakietowy, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek, oświadczył, że Rosja chce, by każdy dzień był dla Ukraińców dniem terroru, ale zło nie zapanuje na ukraińskiej ziemi, okupanci zostaną z niej wypędzeni i odpowiedzą za wszystko.
 
Zełenski powiedział, że w wyniku rosyjskiego ataku w Zaporożu zginęły co najmniej dwie osoby oraz zburzone zostały drugie, trzecie i czwarte piętro pięciopiętrowego budynku mieszkalnego.
 
Przedstawiciel władz miejskich Anatolij Kurtiew podawał, że w dom trafił pocisk systemu rakietowego S-300. To kompleks przeciwlotniczy i przeciwrakietowy, którego Rosjanie regularnie używają do ostrzeliwania celów naziemnych w obwodzie zaporoskim, a także w innych częściach Ukrainy.
 
Według służb ratunkowych nadal trwają poszukiwania ludzi pod gruzami budynku
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy