Reklama

Świat

Grecja: do 36 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zderzenia pociągów ponad 85 osób jest rannych

PAP
Dodano: 01.03.2023
71999_1mar2
Share
Udostępnij
Co najmniej 36 osoby zginęły, a 85 zostało rannych w zderzeniu pociągu towarowego z pociągiem pasażerskim, do którego doszło we wtorek wieczorem w odległości 380 kilometrów od Aten.

Co najmniej 25 osób jest ciężko rannych – poinformowała agencja AP.

"Pierwszy i drugi wagon przestały istnieć, trzeci wypadł z szyn" – powiedział greckiej telewizji Skai Costas Agorastos, gubernator regionu. – "To była potworna noc".

"Usłyszeliśmy huk, wagon zaczął się obracać. Zaczęła się panika. Kable, ogień. Ogień pojawił się natychmiast. Parzył. Był z prawej i z lewej" – powiedział BBC 28-letni Stergios Minenis, któremu udało się wydostać przez okno. Inny pasażer opisał, jak okna "znienacka eksplodowały". Zdaniem Agorastosa dwa pierwsze wagony spłonęły.

Wielu spośród 350 pasażerów, którzy znajdowali się w pociągu, było studentami wracającymi po długim weekendzie do domu. Według greckich mediów jest to „najtragiczniejszy wypadek kolejowy, jakiego Grecja kiedykolwiek doświadczyła ”.

Dwa szpitale w regionie Larissy zostały postawione w stan gotowości. Także szpitale wojskowe w Salonikach i Atenach są w razie potrzeby „w pogotowiu” – poinformowały władze. Lżej ranni zostali przetransportowani do Salonik.

Po wschodzie słońca do akcji został włączony ciężki sprzęt.

Przyczyna katastrofy nie jest znana. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy