Reklama

Świat

Ukraina: lotnictwo ukraińskie przeprowadziło cztery naloty na pozycje Rosjan

PAP
Dodano: 27.02.2023
71959_27lu1
Share
Udostępnij
W ostatnich 24 godzinach Siły Powietrzne Ukrainy przeprowadziły cztery naloty na pozycje wroga i zgrupowania sprzętu wojskowego. Wojska rosyjskie próbowały przeprowadzić działania ofensywne w pięciu kierunkach, ale bez powodzenia – poinformował w niedzielę wieczorem Sztab Generalny na Facebooku.

W niedzielę rosyjscy najeźdźcy przeprowadzili 11 nalotów i 17 razy otworzyli ogień z systemów wielorakietowych (MLRS) na całej linii frontu w obwodzie donieckim i na infrastrukturę cywilną w mieście Chersoń. Pociski nieprzyjaciela spowodowały uszkodzenia domów jednorodzinnych i bloków mieszkalnych. Zgłoszono ofiary wśród ludności cywilnej.

Zagrożenie rosyjskimi atakami rakietowymi utrzymuje się na całej Ukrainie.

Wokół Bachmutu wojska rosyjskie kontynuują atak na pozycje ukraińskich obrońców. Wróg przeprowadził też kilka nieudanych ataków w obwodzie donieckim.

Wojska rosyjskie nadal ponoszą znaczne straty. Według ukraińskich doniesień 23 lutego 2023 r. w pobliżu miejscowości Gorłówka w obwodzie donieckim okupanci przeprowadzili oględziny ok. 200 ciał najemników Grupy Wagnera zabitych w walkach pod Bachmutem w dniach 20-22 lutego 2023 roku. Po oględzinach zwłoki rosyjskich najeźdźców wywieziono ciężarówkami w kierunku rosyjskiego Nowoszachtyńska.

W dniach 22-24 lutego 2023 r. w kostnicy szpitala miejskiego nr 2 w Gorłówce umieszczono około 30 ciał rosyjskich żołnierzy, którzy zostali wcieleni do wojska w ramach działań mobilizacyjnych na czasowo okupowanych terenach obwodu donieckiego i Rosji. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy