Reklama

Świat

Korea Płd.: Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne

PAP
Dodano: 20.02.2023
71775_44664055_44664048
Share
Udostępnij
Korea Północna wystrzeliła w poniedziałek rano, dwa dni po wznowieniu testów z międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi, dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu, poinformowało wojsko Korei Południowej.
Korea Południowa odnotowała w poniedziałek rano dwa starty pocisków balistycznych z wybrzeża, z okolic na północ od Pjongjangu, stolicy Korei Północnej, podało w oświadczeniu Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej.
 
Ministerstwo obrony Japonii, poinformowało, że pociski wpadły do morza poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii.
 
W poniedziałek rano Kim Yo Dzong, siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, wydała oświadczenie ostrzegające USA przed kolejnymi próbami rozmieszczania na Półwyspie Koreańskim sił wojskowych.
 
Po sobotnim wystrzeleniu przez Koreę Północną międzykontynentalnej rakiety balistycznej Hwasong-15 armia USA w ramach wspólnych z Koreą Południową i Japonią ćwiczeń wojskowych w niedzielę użyła naddźwiękowych bombowców dalekiego zasięgu B-1B.
 
„Częstotliwość używania Pacyfiku jako własnego poligonu należy od charakteru działań sił USA” – napisała Kim Yo Dzong w oświadczeniu przekazanym przez państwowe media Korei Północnej.
 
W niedzielę Korea Północna oświadczyła, że sobotni test międzykontynentalnej rakiety balistycznej miał na celu dalsze wzmocnienie jej zdolności do „śmiertelnego” ataku nuklearnego oraz zweryfikowanie niezawodności broni i gotowości bojowej sił nuklearnych tego kraju. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy