Reklama

Świat

Turcja: trzy żywe osoby wyciągnięto spod gruzów 296 godzin po trzęsieniu ziemi

PAP
Dodano: 18.02.2023
71756_18l2
Share
Udostępnij
12 dni od potężnego trzęsienia ziemi na pograniczu turecko-syryjskim ratownicy w prowincji Hatay w Turcji uratowali w sobotę trzy osoby, w tym dziecko, które przetrwały pod gruzami 296 godzin – poinformowała turecka agencja Anatolia.

Zespoły poszukiwawczo-ratownicze wyciągnęły kobietę, mężczyznę i dziecko z gruzów zawalonego budynku w jednej z dzielnic miasta Antiochia.

Przez cały ostatni tydzień ratownicy wciąż odnajdywali w rumowiskach żywych ludzi, mimo że tkwili oni pod gruzami wiele dni w mroźną pogodę, ale liczba osób, które udało się uratować spadła w ciągu minionych dni do kilku dziennie.

Trzęsienie ziemi, które dotknęło południową Turcję i północno-zachodnią Syrię 6 lutego, miało magnitudę 7,8. Obszar dotknięty kataklizmem rozciąga się na ponad 330 km – od syryjskiego miasta Hama do tureckiego Diyarbakir.

Łączna liczba ofiar trzęsienia ziemi wynosi obecnie ponad 45 tys. Oficjalne dane z Turcji mówią o ponad 39 672 zabitych, na terenach Syrii kontrolowanych przez rząd w Damaszku zginęło 2 tys. osób, a na terenach zajmowanych przez rebeliantów doliczono się, wedle źródeł ONZ, 4400 ofiar. Łącznie ok. 122 tys. zostało rannych.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy