Reklama

Świat

Zełenski: trzeba doprowadzić do krachu agresji Rosji w tym roku

PAP
Dodano: 17.02.2023
71747_44652178_44652120
Share
Udostępnij
Trzeba zrobić wszystko, by już w tym roku doprowadzić do krachu agresji Rosji – oświadczył w piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Prezydent przypomniał, że tego dnia wystąpił zdalnie na dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. "Główne przesłanie Ukrainy na konferencji jest oczywiste: musimy zrobić wszystko, żeby już w tym roku doprowadzić do krachu rosyjskiej agresji. To jest możliwe. Ale jest to możliwe, jeśli Ukraina otrzyma to uzbrojenie, które jest do tego potrzebne" – oznajmił na wyemitowanym wieczorem nagraniu Zełenski.
 
Dlatego – kontynuował – ukraiński "dyplomatyczny maraton trwa bez przerwy" od jego wizyty w Waszyngtonie w grudniu.
 
"Już stworzono koalicję czołgową dla Ukrainy, już przełamywane jest tabu w sprawie rakiet dalekiego zasięgu, są już nowe osiągnięcia w sprawie wzmocnienia naszej artylerii i świat już usłyszał, jak potrzebne jest dla globalnego bezpieczeństwa stworzenie lotniczej koalicji dla Ukrainy" – kontynuował.
 
Szef ukraińskiego państwa poinformował także, że w Hadze powstanie rejestr szkód spowodowanych przez rosyjską agresję Ukrainie. (https://t.me/V_Zelenskiy_official/5160)
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy