Reklama

Świat

USA: trzy osoby zginęły w dwóch strzelaninach na Uniwersytecie Stanowym Michigan; sprawca nie żyje

PAP
Dodano: 14.02.2023
71660_14lu2
Share
Udostępnij
Trzy osoby zginęły w dwóch strzelaninach na Uniwersytecie Stanowym Michigan – poinformowała we wtorek nad ranem czasu polskiego miejscowa policja. Co najmniej pięć osób jest rannych. Według policji sprawca strzelaniny odebrał sobie życie.

Wcześniej policja opisywała go jako niskiego czarnoskórego mężczyznę w czerwonych butach, dżinsowej kurtce i w czapce z daszkiem; był widziany, jak uciekał pieszo z jednego z budynków uniwersyteckich.

Pierwsza strzelanina miała miejsce krótko po godz. 20:00 w poniedziałek czasu lokalnego (2:00 we wtorek czasu polskiego) w pobliżu budynku akademickiego, znanego jako Berkey Hall. Niedługo potem policja zakomunikowała, że pojawiły się doniesienia o drugiej strzelaninie w centrum fitness i kompleksie sportowym IM East, który także znajduje się na terenie kampusu uniwersyteckiego.

Chris Rozman, zastępca szefa policji uniwersyteckiej, poinformował, że pięć rannych osób zostało przewiezionych do szpitala, stan niektórych jest bardzo poważny i zagrażający życiu.

Studenci, wykładowcy i mieszkańcy okolicznych dzielnic miejscowości East Lansing, w której znajduje się Uniwersytet Stanowy Michigan, położonej niespełna 150 km na północny zachód od Detroit, zostali wezwani przez władze do "przebywania w bezpiecznych miejscach".

Uniwersytet Stanowy Michigan to główna publiczna instytucja szkolnictwa wyższego w tym stanie, na którym uczy się 50 tys. studentów studiów magisterskich i licencjackich. Policja uniwersytecka poinformowała w poniedziałek wieczorem, że wszystkie zajęcia zostaną odwołane przez najbliższe 48 godzin.

Poniedziałkowe wydarzenia miały miejsce 14 miesięcy po strzelaninie z 30 listopada 2021 r. w Oxford High School w hrabstwie Oakland w stanie Michigan, w której 15-letni uczeń otworzył ogień z półautomatycznego pistoletu. Zginęło wówczas czterech uczniów, a sześciu innych oraz nauczyciel zostało rannych. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy