Reklama

Świat

Austria: w Tyrolu odnaleziono ciała pięciu kolejnych ofiar lawin

PAP
Dodano: 05.02.2023
71394_5lu6
Share
Udostępnij
Ciała pięciu ofiar lawin odnaleziono w niedzielę w Tyrolu w południowo-zachodniej Austrii. W ciągu weekendu zginęło już łącznie ośmiu miłośników zimowych sportów, którzy często lekceważą komunikaty władz na temat zagrożenia – podała agencja AFP.

Jedna z ofiar to 59-letni Austriak, którego lawina zmiotła w dolinie Debanttal, niedaleko miasta Lienz – poinformowała tyrolska policja. Ponadto w Sankt Anton am Arlberg odnaleziono ciała dwóch narciarzy w wieku 29 i 33 lat oraz ciało 62-letniego mężczyzny, który nie wrócił do domu z sobotniej wycieczki narciarskiej w mieście Kaunerberg. Policja potwierdziła też jedną śmierć w Laengenfeld w dolinie Oetztal.

Jak zaznacza AFP, władze nie chciały podać przynależności państwowej czterech ostatnich ofiar.

W sobotę znaleziono z kolei ciała 17-letniego Nowozelandczyka, 55-letniego Niemca i 32-letniego Chińczyka.

„W Tyrolu i sąsiednim Vorarlbergu w niedzielę służby nadal określały sytuację jako niebezpieczną ze względu na wiatr i opady śniegu” – pisze AFP. „W tych dwóch popularnych regionach zaapelowano do miłośników sportów zimowych o zachowanie ostrożności” – dodała agencja.

W samym Tyrolu w sobotę odnotowano 30 lawin. Jak podkreślają władze, „czwarty poziom alarmu w pięciostopniowej skali nie powstrzymał wielu urlopowiczów przed zapuszczaniem się poza oznakowane stoki”.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy