Reklama

Świat

Prezydent Zełenski: sytuacja na froncie coraz cięższa

PAP
Dodano: 04.02.2023
71386_44548079_44548068
Share
Udostępnij
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał w sobotę wieczorem w nagraniu wideo, że sytuacja na froncie robi się coraz cięższa. Wyjaśnił, że rosyjskie dowództwo rzuca coraz więcej sił, by złamać ukraińską obronę na wschodzie kraju.
"Jest bardzo ciężko. W Bachmucie, Wuhłedarze, w rejonie Łymanu i na innych odcinkach frontu. Lecz teraz, jak każdego dnia spośród tych 346 dni (wojny), wytrwałość naszych żołnierzy decyduje o wszystkim" – oświadczył ukraiński przywódca.
 
Dodał, że ukraińskich obrońców cechuje upór, dzielność i zdecydowanie.
 
"Uważność i zdecydowanie to zalety wszystkich, którzy bronią Ukrainy" – podkreślił Zełenski dodając, że wielką zaletą Ukrainy jest siła i jedność narodu, każdego jej przedstawiciela, który działa na rzecz zwycięstwa.
 
Agencja Reutera poinformowała w sobotę wieczorem, że siły rosyjskie powoli zdobywają teren w Donbasie, okrążając miasto Bachmut i walcząc o przejęcie kontroli nad pobliską drogą, która jest głównym szlakiem zaopatrzeniowym dla sił ukraińskich. Próbują też zdobyć Wuhłedar, znajdujący się na południowy zachód od Doniecka.
 
Łyman, który leży tuż na północ od Bachmutu, został wyzwolony przez siły ukraińskie w październiku ubiegłego roku.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy